Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért sós az izzadtságom?

Miért sós az izzadtságom?

Figyelt kérdés
Más amikor izzad, átázok a ruha, fura szaga lesz, hogy szépen fogalmazzak és enyi. Megszárad. Én ha leizzadok akkor mindenhol tiszta fehér lesz. Van, hogy nég a nadrág is a derekamon fehér lesz. Szerintem a normálisnál sósabb az izzadtságom.
2023. máj. 14. 13:42
 1/9 anonim ***** válasza:
étkezésre odafigyelsz? iszol rendesen?
2023. máj. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Iszok, de nem olyan sokat. Eszek, de mikor mit. Éppen amit találok. Meg chipsz, édesség, csokik. Sok kávé.
2023. máj. 14. 13:54
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
épp ez a gond.
2023. máj. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem meg mindenkié sós.
2023. máj. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mindenkié sós, de az enyém nagyon. Mindenki mondja, hogy inni kell napo 3 liter vizet. Volt egy edzőm, ő azt mondta, hogy napi 5-6 litert kell inni. Egy nap leerőszakoltam 3 litert, 2 napig nem bírtam vizet inni olyan hányingerem volt tőle.
2023. máj. 14. 14:50
 6/9 anonim ***** válasza:
A szervezet az izzadtságban is kiválasztja a nátrium-kloridot, nemcsak a vizeletben. Egyesek szerint ez is azt mutatja, hogy az evolució során végső sorban tengeri élőlényektől származunk.
2023. máj. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én ezt el is hiszem. A tudomány számomra ezt igazolta.
2023. máj. 14. 16:15
 8/9 anonim ***** válasza:
55%
Nem mindenkinek egyformán sós az izzadtsága. Van is szolgáltatás, ahol ezt mérik, mert sportolóknak számít (ők az izotóniás itallal a sót is pótolják, de nem mindegy, mennyi kell az adott egyénnek). Úgy látszik, a tied sósabb, mint a haveroké. Nem hinném, hogy kóros, de ha gondolod, kérdezz meg egy orvost. Nekem is volt már fehér mintás a fekete gatyám az izzadtságtól, de azért ahhoz rendesen bele kellett izzadni.
2023. máj. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát én kimegyek pólóban meg egy pulcsiban az útcára, még kicsit fázok is benne, de amikor leveszem a felsőm, a hónaljam, melkasom és hátam tele van izzadva. Pedig fáztam. Nem lehet azt mondani, hogy túlöltöztem.
2023. máj. 14. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!