Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Éhgyomri inzulin vizsgálatra...

Éhgyomri inzulin vizsgálatra veszélyes autóval menni?

Figyelt kérdés

Reggelente mindig iszok gyümölcslevet vagy eszek egy szelet abonettet, h ne éhgyomorra menjek dolgozni (busszal). Holnap viszont vérvételre kell mennem, de éhgyomorra és kocsival, félek hogy vezetés közben nehogy valami baj legyen (kb 30 perc az út). Alapvetően nem vagyok cukros, csak ez most elkezdett idegesíteni.

Egyek egy abonettet, vagy az nagyon fals értéket adna?


Köszönöm

25N


2023. máj. 15. 23:06
 1/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Semmit sem szabad enni előtte, bár nem írtad pontosan milyen vizsgálat. Terheléses cukor/inzulin?
2023. máj. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem ehetsz. Ne parázz feleslegesen
2023. máj. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne egyél semmit, ha rendes eredményt szeretnél.

De nem hinném hogy lenne baj, max picit fura lesz mert vezetés sem megszokott meg a nem evés sem, de ha nagyon félsz, akkor van lehetőség tömegközlekedésre?

2023. máj. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
Langyos melegvízet igyál. Becsapod vele a gyomrod.
2023. máj. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Glukoz terhelés 0/60/120 és inzulin meghatározás 60/120


Köszi, hogy írtatok, remélem tényleg nem lesz semmi baj. Nem akarok enni semmit előtte inkább tényleg... Most ettem még 3 abonettet, bár neten úgy olvastam, h 12 órával előtte érdemes mellőzni a kaját.


A vezetéstől alapból nem félek, csak most kezdtem el rajta agyalni, hogy kora reggel, kanyargós út, éhgyomorra.majd lassan és óvatosan vezetek :)

2023. máj. 15. 23:16
 6/10 anonim ***** válasza:

Az éhgyomi állapot legalább 8 órás böjtöt jelent, amely során semmilyen élelmiszert vagy italt nem fogyaszthatsz, kiveve ivóvizet.


Az abonett befolyásolni fogja az értékeket és valószínűleg fals eredményekhez vezet majd.


Ami az autóvezetést illeti, amennyiben nem érzed magad rosszul vagy nem szédülsz indulás előtt akkor menj nyugodtan kocsival. Ha azonban aggódsz és nem érzed magad biztonságban érdemes alternatívát keresni a vizsgálatra való eljutáshoz.

2023. máj. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

Akkor még most pont benne voltam a 8 órában, mert 7re van időpontom.

2023. máj. 15. 23:26
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha terhelésesre mégy már 20 óra után sem ehetsz, ihats semmit.

Az első vérvétel után kell meginnod a glükóz oldatot.

Ha teljesen egészséges vagy, nem okoz gondot, de IR vagy cukorbetegség esetén igen. Ne menj autóval.

2023. máj. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
10 órás éhezés kell minimum, valami szendvicset vigyél azért, mert vizsgálat után 2 óra múlva kell enni, közben csak sima vizet ihatsz.
2023. máj. 16. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Túlestem rajta :)
2023. máj. 16. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!