Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet gyógyszer nélkül...

Hogyan lehet gyógyszer nélkül kipihentető aludni?

Figyelt kérdés

2023. máj. 16. 06:32
 1/7 anonim ***** válasza:
37%

Fáradj el.


Bár sokan hiszik és érzik azt hogy fáradtak, valójában csak mentálisan azok, fizikailag nem, ilyenkor jön elő az alvászavar.


Menj el 1 hétig segédmunkásnak nyáron a 40 fokban, garantálom hogy 2. nap úgy alszol majd mint a bunda.

2023. máj. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
23%

1-es: tök hülyeség,amit írsz, sok embernek éppenhogy nem tesz jót, ha fizikaikag túlfáradnak, éppen azért nem tudnak elaludni!

Az öcsém éppen nemrég került kórházba, mert a napi 12 órás fizikai munka után nem tudott aludni, és egy hónap után egyszerüen összeesett, veszélyes kimerültséget állapítottak meg nála, most mesterségesen altatják, amíg egyensúlyba kerül.

2023. máj. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Kérdező: ha ez rendszeresen van így, érdemes alvásvizsgálatra menni, mert lehetnek olyan betegségek is, amelyek az embert nem hagyják aludni, illetve a mély alvásból felébresztik, de erről az alvó nem tud.
2023. máj. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az altatók krónikus fáradtságot okoznak, ugyanis zavarják a normális élettani alvásciklust.
2023. máj. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Senior Séf ***** válasza:
100%
Erről egy könyv terjedelmében kellene beszélni, annyira eltávolodtunk az ehhez szükséges életmódtól. Teljesen felborítottuk a cirkadián ritmusunkat, az állandó stressztől kortizolban fürösztjük sejtjeinket, a kortizol pedig az alváshoz szükséges melatonint nem engedi érvényesülni.
2023. máj. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó: a könyv szerzőjét és címét leírod? Engem is érdekelne.
2023. máj. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem meg pont nem jó ráfeszülni a körülményekre és az életmódra, ha már megjelent az alvásszorongás. Nyilván, vannak alapok - pl. nagyjából ugyanakkor feküdni és kelni, de akinek huzamos ideig problémája van az alvással, az általában a szükségesnél többet tesz, hogy jól menjen az alvás.

Én Dr. Guy Meadows - The Sleep Book c. könyvét tudom ajánlani. Sajnos csak angolul elérhető. Engem mély gödörből húzott ki.

2023. máj. 27. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!