Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 10 napja lejárt vaj?

10 napja lejárt vaj?

Figyelt kérdés
Megmerjem enni a 10 napja lejárt vajat? Megkentem 2 kenyeret amikor megnéztem a hátulját es megláttam h 05.06 lejárt.nincs szívem kidobni a két megkent kenyeret szóval megmerjem enni?

2023. máj. 16. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajod nem lesz tőle, edd meg nyugodtan.
2023. máj. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Nem lesz vele baj,nyugodtan fogyaszthatod:)
2023. máj. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Eddig egyetlen olyan vaj márkával találkoztam, ami tényleg megromlott (büdös volt, romlott tejhez hasonlított a szaga már akár a lejárati dátum előtt is), de a legtöbb még fél év után sem avasodik meg, nemhogy tíz nap után.
2023. máj. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem rengeteg terméknél ha 10 nappal túlmész a lejárati időn, semmi bajod nem lesz. Ilyenkor mindig nézd meg az állagát, szagát, hogy nem-e fura. Ha nem fura, nyugodtan fogyaszd. A lejárati dátum az csak egy dátum, mindig nézzük meg az állagát, szagát. Pl. egyszer vettem két doboz mascarpone-t, még egy hónap volt a lejáratig, és még aznap használni akartam őket, amikor megvettem, és nagyon fura szaguk volt, nem tetszett, nem használtam fel. Szóval a lejárati dátum az csak egy dolog.
2023. máj. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A vaj nem könnyen romlik meg.
2023. máj. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem büdös, nem nyálkás, nem penészes, akkor nyugodtan megeheted.
2023. máj. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én még hűtőbe se szoktam berakni, hogy könnyen tudjam kenni, sose volt semmi baja.
2023. máj. 17. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!