Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Accukchek vércukormérő:...

Accukchek vércukormérő: egymás után 5x mérve 5 különböző eredmény?

Figyelt kérdés

Terhes vagyok és mivel a cukorterheles a határérték felett volt éppen, otthoni monitorozasrs vettem egy cukormérőt.


Az előbb mert 1 órával a és után:

- 8,0

-8,5

(Megmostam ezután rendesen a kezem szappanos vízzel, hátha, majd másik kéz:

- 7,6

-7,5


Konkrétan 1-2 perces eltérésekkel, rendesen volt ver csepp rajta, jól csináltam, és nem volt hibaüzenet sem.


Ennek így semmi értelme. Ez normális??



#cukorbetegség #vércukormérő #Vércukor mérés otthon
2023. máj. 19. 14:24
 1/7 A kérdező kommentje:
*Az előbb mértem 1 órával ebéd után
2023. máj. 19. 14:24
 2/7 anonim ***** válasza:
Teljesen normalis, mindegyik hatarerteken beluli. Mivel kapillaris ver, igy nem lesz mindig tizedre pontos a meres. Es itt a tendenciat nezheted: mindegyik ertek boven meghaladja a hatarerteket, szoval valami nem stimmelt az etkezessel.
2023. máj. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, nem gondoltam volna hogy ilyen mértékben eltérhet.


Még csak most megyek majd vissza a dokihoz az eredménnyel, eddig nem volt korábban ilyesmi nálam, most van kialakulóban.. Pedig nem nassoltam/zabáltam, cukorból is csak 2-3 kocka etcsokit ettem. Ebédre gyors/feldolgozott pár db rösztit sima salátával. (Tudom a feldolgozott, finomított dolgok nem jók.., de nem gondoltam Volna hogy ennyire megemeli.. mivel eddig sosem volt gondom a cukrommal)


Most majd figyelek szigorúan a kajára. :/

2023. máj. 19. 20:19
 4/7 anonim ***** válasza:

Étkezés elött

És étkezés után 2 órával mérd ne előbb .

Nem kell össze vissza méregetni

2023. jún. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Akkor mértem amikor kell és amikor a diabetológus is mondta, hogy mérjem.


Egyébként nem sokat ér a fenti szerkezet, maradjunk ennyiben. Azóta ki is kapcsolgat ( lehet én fogtam ki rosszat, nem tudom), de így hagyni fogom. A laborlelet eredménye jó lett, az pontosabb mint ez a hulladék.

2023. jún. 11. 19:13
 6/7 anonim ***** válasza:

Hívd fel az ügyfélszolgálatot


Én nem rég vettem nekem tökéletesen müködik


Ha egy más után mérem akkor csak pár tized eltérés van



De amúgy se kell egymás után méregetni csak akkorv amikor a doki mondta



Amúgy lehet elemet kell benne cserélned

2023. jún. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Régebben írtam ki, de hátha segít valakinek:

- először elemet cseréltem, de akkor sem mért pontosan.. majd elkezdett kikapcsolgatni mérés közben.

- vettem egy nem gagyi/kinai elemet: ezzel megszűnt a fenti probléma, ha egymás után teszteltem is, ugyanazt adja vagy max egy tized különbséget (ami normális!)


U.i: Nyilván nem kell egymás után méregetni ;), így teszteltem és innen tudtam, hogy xar eredményeket mér.

2023. júl. 31. 23:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!