Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » DoTerra? Mit gondolsz? Ismered?

DoTerra? Mit gondolsz? Ismered?

Figyelt kérdés

Én régebben rendeltem tőlük rendszeresen

Ezeket a hűségrendeléseket adtam le, pontokat kaptam értük, amiket extra olajokra tudtam beváltani.


Állítólag júniusban ismét árat emelnek, így hogy már egy olcsóbb olaj is 6000ft, a spécibbek 15-20.000ft körül mozognak.


Olyat is hallottam, hogy nincs kereslet Magyarországon, folyton látom a netes oldalakon hogy -10/20/30% olajokra.. szerintetek kivonulnak? Érdemes még most rendelni néhány olajat?


2023. máj. 19. 15:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%
Túlárazott. Aromax olajok is vannak olyan jók, és minimum ötödik áron kaphatóak.
2023. máj. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
67%
Az, hogy kinek mi a legjobb és a drága az egy nagy kérdés, de a Doterra a világon a legjobb, Aromax meg sem közelíti, de érthető az, hogy az ár az sokmindent felülír. Azt nem tudom kivonulnak-e, de lecsökkent a kereslet nagyon, barátom még csinálja, de a forgalma neki is nagyon visszaesett. Ha neked ez tetszik, szereted, akkor rendelj most amíg nem futnak fel az árak, mert fog az még sokszor emelkedni, plusz Euro-ban vannak az árak.
2023. máj. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Hussaro Hungaricus ***** válasza:

A DoTerra amerikai cég által gyártott és forgalmazott illóolajok és keverékek kiváló minőségűek. Csalódni nem lehet bennük maximum az árukban, mert az magas, mint minden minőségi terméknek.


Hiába vonulnak ki (miért itt voltak hivatalosan?), bármely európai boltban megrendelheted az olajakat, ugyanott vagy. És tuti lesznek magyar (netes) boltok, ahol továbbra is megvásárolhatod.

nov. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
48%

Egyszerű illóolajok méregdágán.

Egy újabb felkapott, MLM-rendszerű átverés. A szokásos, hálózatos piramis-játékról van szó, amiben a lényeg az, hogy „Adj el olcsó terméket nagyon drágán és főleg szervezz be másokat is – és ezért megjutalmazunk.”


Vagyis itt sem egy csúcsszuper, különleges minőségű termékről van szó, csak egy egyszerű, viszonylag olcsó áruról, „parasztvakításos” marketing körítéssel.


A beetetés ott kezdődik, hogy a hozzá nem értőknek azzal próbálják a (látszólagos) extra minőséget kihangsúlyozni, hogy a doTerra nem is egyszerű illóolaj, hanem „gyógynövény esszencia”.


Tegyük tisztába a dolgokat. A vízgőz desztillációval kivont növényi olajokat magyarul illóolajnak nevezzük, angolul pedig „essential oil”, vagyis esszenciális olaj a nevük.

Tehát a két kifejezés ugyanazt jelöli. Esszenciális olaj = illóolaj.


A fő termékek gyakorlatilag egyszerű, 100%-os illóolajok – nagyon drágán (hiszen a piramis-hálózatot fenn kell valamiből tartani).

Szoktam kérdezni: 100% illóolaj és 100% illóolaj között hány százalék a különbség? Nulla, ugyanaz.

A 100%-os tisztaságú illóolajnál jobb minőség nem létezik! Nálunk csak az a termék nevezhető illóolajnak, ami 100%-os, a többi az illat-olaj.


A másik átverés, hogy a doTerra olaj belsőleg is használható. A hazai törvények szerint, amit meg lehet enni az vagy étel (étrend-kiegészítő), vagy gyógyszer. Ha egy termék kozmetikai cikként van engedélyezve, akkor a forgalmazó nem írhatja rá, hogy belsőleg is felhasználható.

Ha viszont ez a kozmetikai cég eladja az illóolaját egy gyógyszertárnak, az már beleteheti pl. egy szirupba, tablettába és akkor már gyógyszer lett és belsőleg is alkalmazható.


Mivel a doTerra termékek nincsenek hivatalosan hazai forgalomban, nincsenek engedélyezve (csak külföldről rendelhetők, illetve a hálózaton belül), így ők már a belsőleges használatot is feltüntetik az internetes oldalaikon.


Harmadik trükk az értékesítési rendszerben van, mert ahhoz hogy valaki olcsóbban(?) vásároljon, be kell lépnie a hálózatba és meg kell vennie egy kezdő készletet 30000 Ft-ért. Na, ezen van azonnali haszna annak, aki belépteti a rendszerbe.


Egyszerűbb elhinni valamit, mint utána nézni a tényeknek. Gondolkozni lehet, hogy fárasztó - hinni valamiben egyszerűbb. Ámen.

febr. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%
Szokásos túlárazottnak MLM baromság, unatkozó anyukákra kifejlesztve...akit beránt egy ilyen szekta, az meg is érdemli.
febr. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Már többször kértem a Doterra hívőket, hogy küldjenek valami hivatalos elemzést, tanúsítványt, ami igazolja, hogy a cég termékei jobbak, mint más 100%-os illóolajok, de eddig ilyet nem kaptam. Ha pedig nincs bizonyíték az extra minőségre, akkor marad – a hit. :D
febr. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Van erre bizonyíték és egyáltalán nem piramisjáték. Jó,persze MLM-es termék ez is, de neked nem kell ebből üzletet építeni,ha regisztrálsz,akkor kedvezménnyel tudsz akár csak saját magadnak is vásárolni. De valóban drága és túlárazott. Lehet használni belsőleg is,de nem mindegyiket.
febr. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ebbe a doTerrába anno be akart rángatni egy ismerősöm, ám mielőtt vásárlásra került volna sor, egy szkepti oldal (már elfelejtettem a nevét) egyik bejegyzéséből lehullt a lepel számomra. Hogy ez a cég bizony egy MLM. Aztán egy naiva ismerősömet próbáltam lebeszélni róla, mire az ő egyik barátnőjétől, aki foglalkozása szerint "háborítatlan szülés párti, legendátor és inspirátor", kaptam az ívet, hogy próbálnám inkább ki és akkor járjon a szám.
febr. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ez MLM. Amerikában már az összes Karen ezt nyomja, hozzánk most szivárog be.
febr. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Jó drága, de biztos van, akinek megéri. Munkatársam bele van szerelmesedve, a telet ugyanúgy végig köhögte, a torokgyulladása ugyanannyi ideig tartott, mint egy nem doterrásé, de hisz benne. A lázát ugyanúgy az Algopyrin vitte le és még sorolhatnám.
febr. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!