Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tudnátok mondani pattanásos...

Tudnátok mondani pattanásos bőrre termékeket amiket használhatnék?

Figyelt kérdés
Nagyon pattanásos vagyok és az orrom tele van miteszerekkel, segítsetek! 🥹

2023. máj. 20. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Bőrgyógyász és kozmetikus segítségét kérd.
2023. máj. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%

Mar ha tudnak segiteni. En ket bordokinal es 4 kozmetikusnal jartam.


Kerdezo! En 8 eves korom ota szoptam az arcommal. Gyulladasok, pattanasok, gyulladasok es pattanasok.


Leirom, hogy nekem (kozel 22 evesen) mi valt be. Retardaltan erzekeny borom van, sajnos.


- akarmilyen torulkozo helyett illatmentes papirzsepi. 1-2 darabbal felszivja a vizet az arcomrol. Kosza gondolat volty megis ugy erzem, hogy nagy szerepet jatszik.


- Reggeli es esti rutinom: Dm-es termekcsalad, Alverde 3in1 szenzitiv arctisztito hab (150 ml). Bemasszirozom, arcmosas, zsepit kihajtogatom es az arcomra teszem, viz felsziv. Utana meg egy arctisztito, Balea MED 2in1 ulta szenzitiv arctisztito tej (200 ml). Bemasszirozom, lemosom, zsepivel felszivom a vizet, aztan ismet zsepi. Vegul kis mennyisegben Manna - viragesszencias zselet kenek fel, gyorsan beissza.


Este ugyanez, annyi kulonbseggel, hogy tobbet fel kenek a zselebol.


Meg dolgozok az ugyon, de maris huzamosan sokkal szebb az arcom, mint elotte barmikor, amivel probalkoztam. Pedig en aztan tenyleg vegigkiserleteztem olcsotol a dragaig, azt is hasznaltam amit a bordoki felirt, de semmi haszna nem volt. Vagy de. Ket-harom napig, aztan csokolom. Most meg ezzel, ahogy most csinalom, latom a javulast es nem latok visszaesest.

2023. máj. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbálom !
2023. máj. 20. 21:35
 4/5 Kései Sirató ***** válasza:

Akneroxid krém - nagyon ajánlom, mert szuper.


Gyógyszertárban kapható.

2023. máj. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért pontoztátok le az egyest, jót írt. Kozmetikusként teljesen egyetértek vele és először azt kellene mindenkinek megérteni, hogy először ki kell deríteni mi okozza a pattanásokat, mert csak úgy lehet hatékonyan és megfelelően kezelni. Először mindenképpen egy JÓ kozmetikust kell keresni, aki diagnosztizálja a bőröd és ha úgy látja, nem az ő hatáskörébe tartozik a pattanás, akkor továbbküld bőrgyógyászhoz vagy megfelelő kivizsgálásokra.


Sajnos az a tapasztalatom, hogy sok bőrgyógyászt egyáltalán nem érdekli mi okozza a betegeknél a pattanást, nem kér kivizsgálást, hanem elkezd gyógyszerekkel vagy krémekkel kísérletezni.


Viszont ha kozmetikus tudja kezelni, annak sokkal gyorsabb és hatékonyabb eredménye lesz, mint ha bolti termékeket használnál.


2-es: reggel és este teljesen felesleges duplán tisztítani, mert túltisztítod az arcod, ráadásul jobb lenne felcserélni a két terméket, tehát előbb a tej aztán a hab és felesleges mindkettő után szárazra törölni a bőröd. Bár nem írtad, de remélem fényvédőt is használsz reggelente.

2023. máj. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!