Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni a mentális és...

Mit tudok tenni a mentális és tesi jóllétemért? teljesen szétcsúsztam ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
2023. máj. 20. 20:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A jóga nagyon jó mindkettőre. Kezdőknek is van, próbáld ki. Jobbulást :)
2023. máj. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A sport és a természetbenjárás is jó, kitisztítja a fejet.
2023. máj. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A mentális egészség sokkal fontosabb a fizikai egészségnél.


Inkább legyen az ember kiegyensúlyozott, vidám, boldog, jókedélyű kis súlyfelesleggel mint egy fitnesszsalátákat zabáló kényszeres sportoló akit lever a depresszió és az életuntság.

2023. máj. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azért a fizikális egészség is fontos mert hogy lehetnék boldog ha nem érzem jól magam a bőrömben.
2023. máj. 20. 21:29
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

Úgy hogy ha boldog vagy akkor jól érzed magadat a bőrödben, fordítva nem igaz, attól hogy sportolsz/kondizol rendszeresen nem leszel boldog automatikusan.


Ismerek olyan embert aki hétpofára zabálja a csülköt és a zsíros ételeket és állandóan vidám és olyat is akinek a kondi az élete de egyébként egy lelki nyomorék.


Én a magam nevében tudok beszélni hogy nagyon kiegyensúlyozott, boldog, stabil ember vagyok és fizikailag is rendben vannak a dolgok mert ki vagyok durrantva koxxal de ha választanom kell akkor inkább maradjak meg gazdag, pacek, vidám csávónak a fizikai egészségem rovására.

2023. máj. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Tedd azt ami boldoggá tesz, amit szeretsz csinálni.
2023. máj. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Ha nem volt időd mostanában eleget pihenni, akkor pihend ki magad!

Ha már nem vagy fáradt, akkor kicsit takarítsd ki a szobád/ házad szellőztess ki jól - én ezzel kezdeném.


Aztán végig gondolnám, hogy mi az, amit befolyásolni tudok a saját életemben. Ez a táplálkozás és a mozgás.


Próbáld kicsit tudatosan megtervezni az étkezéseidet, és kezdj el valamilyen mozgást, ami mindenképpen jó hatással van a testi és a lelki egészségre is.


Én akár felhívnám a barátaimat és közös programokat szerveznék. Hagy közös sportot beszélnék meg valakivel.


A lelki egészségre jó hatással van, ha az ember azt érzi , nincs egyedül.

2023. máj. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2023. máj. 22. 16:23
 9/9 NTBS ***** válasza:
Sport, hobbi.
2023. máj. 24. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!