Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vérből kimutatható a felfázás...

Vérből kimutatható a felfázás ugyan úgy mint a vizeletből? (lent)

Figyelt kérdés
Pénteken megjött,de lassan egy hete amikor pisilek nagyon csíp.Gondolom felfázás.2 hete voltam dokinál akkor voltam laborba húgyúti fertőzésem volt kaptam rá gyógyszert.Holnap reggel szeretnék orvoshoz menni de nem tudom hogy mit csináljak :S
2010. okt. 10. 19:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Vérvételből nem mutatható ki (ha a kórokozó a véredbe jutna a húgyutakból, akkor már rég kórházban lennél), egyedül a gyulladásra lehet következtetni (CRP, emelkedett süllyedés, leukocytózis), de a helyére nem.


Vizeletből a legjobb a felfázást kimutatni (bacik, fvs.-ek a vizeletben), de sokszor elég a tünetek ismerete is. Csak vizeletvizsgálatnál mindenképpen jelezni kell, hogy menstruálsz, mert ha a vérrel kontaminálódik a minta, akkor az sok téves megállapításhoz vezethet.


De azt nem értem, hogy miért akarsz orvoshoz menni, ha már kaptál a felfázásra gyógyszert. 2 hét alatt nem múlt el?

2010. okt. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Olyan gyógyszert kaptam ami 5 nap alatt elfogyott.Akkor nem kellett vissza menni,újra vinni vizelet mintát,nem mondta a doki hogy mennyek vissza.Nem volt semmi panaszom ami azt mutatta volna hogy nem jöttem volna helyre.Ezért szeretnék elmenni orvoshoz mert most sokkal rosszab a helyzet.:S
2010. okt. 10. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!