Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon pattanasos a borom...

Nagyon pattanasos a borom annak ellenere hogy 18 vagyok.Szerintetek kezdjek el alacsony hormontartalmu fogamzasgatlot szedni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Segitsegeteket/tanacsotokat szeretnem kerni.Most toltottem be nemreg a 18at es meg mindig nagyon zavarnak a pattanasaim.Mindig rosszul erzem magam hogy ha latom hogy a korombeli lanyoknak milyen szep az arcboruk mikozben en mindent megteszek azert hogy nekem is olyan legyen.Termeszetesen egyikojuk sem csinal a borukkel nagy dolgokat(sokszor volt hogy ugyan azokat a kremeket vettem meg mint ok de semmi)

Probalok egeszsegesen enni,nem eszek chipset stb.voltam 1 eve vervetelen is es nem vagyok se gluten,se lajtoz erzekeny igazabol csak pollenre vagyok allergias.egy jo ideje csinalok mar egy skincare rutint is revox,babor termekekkel de igazabol azok se segitettek sokat meg mindig ugyan ugy vannak begyulladt pattanasaim amiket nem lehet kinyomni.Konkretan mar minden kremet kiprobaltam mar de semmi…

Borgyogyasznal is voltam de csak annyit mondott hogy tisztitsam,kenegessem a kombinalt boromet de tenyleg semmi sem segit…Alacsony hormontartalmu fogamzasgatlo szedesere gondoltam.

Szerintetek hasznalna?

Sok lanynak azert irjak fel mert faj a hasuk mikor megjon es vannak akneik is es ez nekem pont jol jon,megoldodna a problemam(persze tudom hogy ha abbahagyom visszajonnek)

Nem nagyon folyamodnek ehhez mert annyi de annyi mellekhatasa van,tonkreteszi a majam stb es meg csak 18 vagyok.Ezzel megoldodna a hasfajdalmam(mindig mikor megjon haza kell mennem a sulibol mert megh@lok)es arc arcborom is szep lenne.

Nagyon megkoszonnem az ertelmes es segitokesz valaszokat!!



2023. máj. 22. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Endokrinologust keress fel.
2023. máj. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
17 eves koraban egy osztalytarsnom, aki nemcsak iszonyu pattanasos volt de szoke haju letere nagyon szoros, latszott, hogy szakalla nott, kivizsalas utan erre alkalmas fogamzasgatlot kapott. Egy ev alatt sokat javult, lattuk.
2023. máj. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A fogamzásgátló csak árt. Elnyomja a tüneteket, ha abbahagyod még rosszabb lesz.
2023. máj. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hat ha vervetel kimutatja, hogy a hormonjaid szintje meg van zavarodva, akkor egesz biztos, hogy jobb hatassal lesz rad a megfelelo hormon. Akik meg gyogynovenyes cuccokat kapkodnak, ugyanugy hormont visznek be, csak nem is merheto pontosan, mennyit.
2023. máj. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne beszélj butaságot. A fogamzásgátló csak keállítja a hormontermelést. De pk. ha mondjuk pcoses utána még rosszabb lesz. A hormonbetegségre megfelelő kezelés kell.
2023. máj. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!