Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Létezik, hogy vannak akiknek...

Létezik, hogy vannak akiknek több az alvásigényük 8 óránál?

Figyelt kérdés

Ha kerek 8 órát alszom, akkor másnap mindig rohadt fáradt vagyok. De szerintem évek óta 10-12 órát fekszek / alszok. Ha nem is feltétlen alszom, de akkor is pihenve nézem mondjuk a plafont, mert nagyon jól esik.


Ha viszont korán kell keljek és kevesebbet alszom, akkor délelőtt szédelgős vagyok, nagyon nyomott, mint aki nem is pihent semmit.


Lehet, hogy azért mert beállt a szervezetem a sok alvásra?


Hogy könnyebb legyen elképzelni az érzést:

Régen próbáltam munka előtt kondiba járni, de egyszerűen nem bírtam felébredni zombinak éreztem magam edzés közben is. Na most így érzem magam edzés nélkül is, ha nem alszom eleget.


Szokjak vissza a koránkelésre vagy mit javasoltok?

30 / F


2023. máj. 23. 13:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok. Előbb fekszem le 1-2 órával. Meg figyelek az étkezésre, hogy ne egyek olyan sok szénhidrátot, cukrot, mert azok nagyon szívják az energiámat.
2023. máj. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A cukortól én is ezt tapasztaltam, a cukros üdítőket kerülöm is.


Amúgy nem tagadom, hogy nálam szerintem benne van az is, hogy borzasztó lusta és kényelmes lettem az elmúlt években, nem hiszem, hogy van mögötte szervi eredetű baj.


Letudom a munkát és utána részemről ennyi minden aktivitás.

2023. máj. 23. 13:42
 3/6 anonim válasza:
72%

Egy alvási ciklus 1,5 óráig tart. Ha két ciklus között ébredsz fel, akkor kevésbé fáradtan fogsz ébredni mint ha egy ciklus közepén. Vagyis másféllel oszthatónak kell lennie az elalvás és ébredés közötti időtartamnak. Érdemes kísérletezni ezzel. Mondjuk nem 8 óra hanem 7,5. vagy 9.


De simán lehet hogy hozzá szokott a szervezeted a sok fekvéshez és ezért is visel meg a korán kelés.


Illetve érdemes az ébren töltött idő alatt minél kevesebbet fekvő helyzetben lenni. Ha az agyadat hozzá szoktatod hogy csak akkor vagy vízszintben ha aludni készülsz, kevésbé leszel fáradt napközben. Nyilván személy függő is mindez, de egy próbát megér.

2023. máj. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi, ment mindenkinek a zöld szavazat!
2023. máj. 23. 14:03
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A 8 órás alvásigény csak egy nagy átlagra vonatkozik, vannak, akiknek ettől eltérő. Pl. én is 10 óra alvás után érzem magam igazán kipihentnek, meg még sokan mások. Mint ahogy vannak, akiknek pedig elég 4-6 óra, és kipihentek, fittek, egészségesek ennyi alvással is.
2023. máj. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinél más.

De (alap) betegségek is közre játszhatnak, Illetve gyógyszerek.


Átlag alvásidőm ~ 9 óra (21-~06).

Munka, terhelés hatására, stressz után a 10-12 óra se ritka.

A ~4-6 órai alvás számomra nagyon kevés.

2023. máj. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!