Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mikor értik meg az emberek,...

Mikor értik meg az emberek, hogy megfázás is vírus, a nátha is vírus ami benne van a levegőben?

Figyelt kérdés
Évszaktól, hideg-melegtől függetlenül és elkapható.

2023. máj. 26. 10:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%
A megfázás nem vírus.
2023. máj. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
1# Miért mi?
2023. máj. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
1 ez engem is érdekelne?
2023. máj. 26. 10:38
 4/11 anonim ***** válasza:
15%
Mikor fogsz szavakat megérteni ? Nem latinul van megfázott meghűlt tehát nem fertőzés .
2023. máj. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Kitana. ***** válasza:
90%
Bármikor el lehet kapni, csak télen aktívabbak a kórokozók, ezért van évszakhoz kötve egyesek fejében.
2023. máj. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

Ez egy köztudatban elterjedt tévhit, gondolom én hogy a régi időkből ered.

Ugyanolyan alapokon nyugszik mint a "ha hideg felületre ülsz felfázol". A média sem segít a dolgon sokat, az emberek nagyrésze manapság is szinonímaként használja a vírus és baktérium szavakat. Ezen kívül maga a megfázás is csalóka kifejezés, mert tovább erősíti a hideg=megfázás tévhitet.

A valóságban a megfázást és a náthát is javarészt rhinovírusok okozzák, nem az ha valaki hosszabb ideig van hidegnek kitéve. Télen-nyáron meg lehet fertőzödni, mindentől függetlenül. Hasonló a helyzet a felfázással is, szimplán hideg helyre ülni nem elég ahhoz hogy valaki felfázzon. Ezt szintén kórokozók okozzák, nem a hideg.

Tehát igen, a náthát és megfázást is vírusfertőzés okozza. Szerintem mindenki járt már úgy élete során legalább egyszer hogy a nyári kánikulában lett náthás, tehát egyértelműnek kellene lennie hogy nem a hideg okozza, de a köztudatban még mindig a régi szemléletmód maradt meg sajnos.

2023. máj. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%
Mert az átlagember nem tanul biológiát. Az átlag zsákfalusi azt hiszi, hogy a megfázást a hideg okozza, mer' há' ééted: fázás=hideg. Igaz, ebben a vírus neve is hibás, mert félrevezető. De igen, a megfázást egy vírus okozza.
2023. máj. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%

"A megfázás vagy meghűlés vagy nátha, (más néven: heveny orr-garatgyulladás, rhinitis acuta, rhinopharyngitis, heveny rhinitis, hűléses hurut, catarrhus, akut légzőrendszeri betegség) a felső légutak vírusos fertőzése, amely elsősorban az orr, a torok nyálkahártyáját támadja, de a tüdőben is megjelenhet."


És a kérdéssel kérdező mi volt a célod? Kidühöngésre sokkal jobb a futás, vagy valamilyen más sport.

2023. máj. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha lehül a szervezet hajlamosabb lesz arra, hogy mefertőződjön, ez tény, ezért hívják megfázásnak.

A fertőzést baktérium, és vírus is okozhatja.

2023. máj. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én tudom, de nem lehet mindenki hipochonder.
2023. máj. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!