Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez genetika miatt lehetséges?

Ez genetika miatt lehetséges?

Figyelt kérdés
Az a fajta vagyok akin szinte semmi nem hat, megiszik x mennyiségű koffeines italt és ugyanúgy elalszik. Nem iszom rendszeresen viszont 8-10 feles házipálinkát alig érzek meg. Marihuánát is próbáltam többször de nem értem mi olyan hú de jó benne, nekem szinte semmi élvezeti értéke nincs. Koffeines italt is az íze miatt iszom, dohányzás meg unaloműzéss
2023. máj. 27. 00:26
 1/1 anonim válasza:

Szia! Egyébként valamilyen módon közre játtszhat a genetika is, lehet, hogy örökölted ezt a tulajdonságot, DE.

A koffein és alkohol, vagy tudatmódosító szerekre való érzékenységed nagyban függ az egyéni testtömegedtől, életkorodtól és az egészségi állapotodtól is, illetve az sem mindegy, hogy milyen gyakran használod ezeket szereket.

Előfordulhat, hogy a szervezeted már hozzászokott a téged ért hatásokhoz és azért vált a tested ellenállóbbá.

Ezzel viszont remélem mondanom sem kell, hogy vigyázni kell, mert a túlzott koffein bevitel a szivedre, az alkhol a májadra lesz nagyon-nagyon rosz hatással,a marihuánáról pedig ne is beszéljünk. Még akkor is tönkretehetnek, ha te nem érzed a hatásukat.


Remélem tudtam segíteni

2023. jún. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!