Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Igényelt már valaki laktóz-int...

Igényelt már valaki laktóz-intolerancia miatt adókedvezményt? Igaz az, hogy a genetikai vizsgálat (vérből) nem elég, hanem mintavételes biopszia is szükséges (a NAV-nak) hozzá?

Figyelt kérdés

2019. jún. 5. 14:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
9%
Te most tényleg azért akarsz adókedvezményhez jutni, mert nem írhatsz tejet?
2019. jún. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nem! Azért szeretnék adókedvezményt, mert laktóz-intoleráns vagyok gyerekkorom óta. Ez nem cask a tejivásról szól.

Emiatt viszont nekem drágábbak azok a termékek, amik laktózmentesek, valamint mással kell helyettesítenem a testermékeket, amik ugyancsak többe kerülnek. Ha pedig lehet ilyet igénybevenni, akkor igen, megtenném.

Örülj neki, hogy neked nincs ilyen (gondolom nincs ha ilyet irtál) és nem tudod mivel jár ez a dolog. Szép napot neked!

2019. jún. 5. 15:20
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
Nem fognak adni rá semmit, nekem se adtak b*asszák meg a 400forintos tejüket xD
2019. jún. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Szerencsére adnak. Mint megtudtam a genetikai eredmény mellett (mely igazolja, hogy ez 5 évvel ezelőtt is fennállt, így 5 évre visszamenőleg igényelhető) 1 vizsgálati eredmény szükséges. Ha ez a kettő pozitiv, akkor 5 évre visszamenőleg kifizetik.
2019. jún. 5. 15:41
 5/17 anonim ***** válasza:
27%
Vegán vagyok és sosem hiányoztak a tejtermékek. Sok növényi tejben nagyobb a kalcium mennyiség és akciósan árban is ugyan ott van mint a sima bolti tej.
2019. jún. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
14%
Persze akkor szinte minden 5. ember mehetne adókedvezményt kérni.
2019. jún. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Ha van rá lehetőség és a törvénykezés valamint az adórendszer engedi, akkor igen, menjen minden 5. ember. Ott a lista, meg lehet nézni mik után jár adókedvezmény. Ha már van, miért ne használná ki az ember? Nem tudom ezért miért vagyok "gonosz ember" !?
2019. jún. 6. 11:52
 8/17 anonim ***** válasza:
14%
Mert az adók az ország fejlődéséhez kellenének, te meg azért játszod a beteget, mert azon többsége tartozol akiknél nem alakult ki a felnőttkori lactasa termelés.
2019. jún. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
36%
Hát jah ilyen sz**gokra megy el a pénz bezzeg aki komolyan kérne mert szüksége lenne rá meg beintenek neki.
2019. jún. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
9%
Plusz a laktóz az semmi mert van szinte minden tejes termékben laktózmentes most miért olyan nagy dolog az hogy 200ft helyett 300ft-ért veszel meg egy joghurtot mondjuk. Még aki tejfehérje allergiás annak szívás minden mert 800ft-tól kezdődik a sajtok ára és egy kis darabka csak. Vagy aki glutén az szintén szív mert a glutén mentes kenyér is rohadt drága. Na meg itt vannak azok akik a szinezékek miatt vagy tartósítószer miatt kell válogatni a kaják közt. Szóval én laktózra semmit nem adnék senkinek.
2019. jún. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!