Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha sarkantyúm...

Mit csináljak ha sarkantyúm van? Sosem fog már elmúlni?

Figyelt kérdés

Voltam már röntgenen kaptam gyógyszert rá, kenőcsöt meg talpbetétet kell tenni a cipőmbe. Viszont azt mondta az orvos, hogy ezt még nem műtik (vagy egyáltalán nem). Engem már a tudat is zavar, hogy ott egy csontos kinövés.


Sportolok, focizok. Azt mondta az orvos, hogy lehet vele focizni. Ugyanakkor később meg mondta, hogy terhelésre fájni fog.


30 F



2023. máj. 29. 08:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Kb. 10 éve van sarkantyúm. Úgy derült ki, hogy egyszer a teljes járásképtelenségig lesántultam. Egyatalán nem tudtam a lábamra ráállni, ami viszont érdekes volt, hogy pl. guggolni tudtam. Kenőcs, talpbetét stb. nekem is megvolt. Javult, romlott, hullámzó volt az állapotom, de nem volt tökéletes soha. Aztán egy futófórumon olvastam, hogy nem maga a sarkantyú fáj, hanem a "hús" körülötte, ami időnként begyullad. Ott ajánlották a Phenylbutazon kenőcsöt, ami 3 nap alatt elmulasztotta a fájdalmat.

Időnként persze előjön, de olyankor előveszem a talpbetétet, és pár napig kímélem, teniszlabdával masszírozom, gumiszalaggal nyújtom a talpam, a vádlim.

Nekem amúgy a sugárkezelést is felírták,ami állítólag hatásos, de nem mentem el, mert nyolc hónappal későbbre kaptam időpontot, és addigra rendbe jött.

Azóta is aktív életet élek, sportolok, túrázok, táncolok.

2023. máj. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, lehet hogy kipróbálom ezt a kenőcsöt is.

Kaptam gyógyszert is.

Igazából azóta nem mertem focizni, pedig sokkal fájósabb lábbal is mentem, csak akkor még nem láttam a röntgent tehát nem tudtam mi van ott...

És ha gyullad a hús akkor az el fog meszesedni egyre jobban?

2023. máj. 29. 09:31
 3/3 anonim ***** válasza:
Igazából sokfajta kezelés van rá, de a műtét ami hatásos is. Viszont csak akkor műtik ha már súlyos. Ez is egy olyan probéma, amivel meg kell tanulni együttélni. Hasonló mint a derékfájás, migrén, vagy frontérzékenység. Jön-megy. Éljél aktívan, a tünetmentes időszakokat élvezd ki. Ahogy öregszik az ember, egyre több baja lesz, de ez ilyen.
2023. máj. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!