Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet alvásparalítist...

Hogyan lehet alvásparalítist előidézni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem a legjobb élmény, már kétszer átéltem, az egyik extrém hosszú volt (kb. 10 perc). Kicsit fura, de szeretném még átélni. A rémálmaimban egyáltalán nem ijedek meg.

(Tisztában vagyok azzal, hogy ez alvási problémák tünete vagy mi.)



2023. máj. 29. 18:11
 1/3 anonim ***** válasza:
37%
Szándékosan nem fogod tudni előidézni.
2023. máj. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
10%
Egy tálca sör és 1 lityi pálesz után meglesz. Csak emlékezni nem fogsz rá.
2023. máj. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is tettem már fel hasonló (ugyanezt a kérdést feltevő) kérdést, és bár azok nem igazán segítettek, nekem elszórtan van alvásparalízisem, melynek kiváltó okai a következők szoktak lenni:

- kialvatlanság, vagy sokáig tartó fentlét

- délutáni alvás

- délutáni alvás utáni éjjeli alvás (ha alszom délután, mondjuk 15 és 20 óra között, akkor furcsa módon éjjel 1-2 körül meg szokott ütni egy rémes fáradtság, és ha ilyenkor megpróbálok aludni, akkor az esetek többségében paralízist tapasztalok)

- hason alvás (próbálkoztam a hátamon aludni, mert azt olvastam, hogy akkor is gyakori a paralízis, viszont nekem úgy képtelenség álomba szenderülni, így maradt a hason alvás, ami kivételesen kifejezettem kényelmes is számomra, és mióta így szoktam aludni, gyakrabban tapasztalok alvásparalízist)

- stressz (azt vettem észre, hogy olyan időszakokban, amikor stresszelek valami miatt, akkor jóval nagyobb az esélye, hogy lesz alvásparalízisem. főleg akkor, ha közvetlenül másnapra hegyeződik a stressz forrása (például annak idején január 21-én írtam a felvételit, és 20-án este volt paralízisem))


persze számos másik kiváltó oka lehet, és egyénenként eltérhet.

Tapasztald ki! Volt már alvási paralízised? Ha igen, térképezd fel, mit csináltál előtte, próbáld elismételni azokat a tevékenységeket, próbálgass új dolgokat, viszont figyelj arra, hogy ne menjen az egészséged rovására (ne maradj fenn sokszor sokáig, ne borítsd fel a bioritmusodat, mert az teljesítménybeli romláshoz vezethet, például ha iskolás vagy, nem fogsz tudni figyelni, ha dolgozol már, akkor kómás és esetenként nyűgös, könnyen felhergelhető leszel...). Szóval csak ésszel! Sok sikert, és majd esetleg adj ide updateket, hogy neked mi vált/válik be, és hogy halad a próbálkozásod!

Hajrá!

2023. máj. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!