Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetek vakbeles? (Kérdésed...

Lehetek vakbeles? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Csak annyit érzek, hogy néha fáj a jobb oldalom, de ritkán jön elö és akkor is csak 1 hétig érzem. Ha megnyomom nem fáj, semmi tünetem nincs se láz, semmi.
2010. okt. 11. 13:58
 1/7 A kérdező kommentje:
Már lassan 5 honapja tart, és mindig menstruácioo után egy, másfél héttel jön elö egy hétre
2010. okt. 11. 14:09
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

a vakbélgyulladással max 2 napig huzod ki korház és műtét nélkül,de 2. nap már kiegyenesedni se birsz,ugy fáj...tapasztaltam...



menj orvoshoz,vakbelednek nincs baja,más szervednek viszont van

2010. okt. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok orvos, de szerintem ez nem vakbélgyulladás, hanem

nőgyógyászati probléma. Ha már ilyen régóta tart nem ártana orvossal beszélni. Bátorság!

2010. okt. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A leírásod alapján kb. a tüszőérés periódusára esik a fájdalom. Lehet a növekedőben lévő petefészek ciszta.

A tünetek vakbélre abszolút nem tipusosak.

2010. okt. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nőgyógyászhoz menj, biztosan nem vakbélgyulladás, de hogy mi az pontosan, csak az orvos tudja megmondani. Mondjuk menzesz után másfél héttel erősen peteérés-gyanús a dolog, szóval könnyen lehet, hogy nincs is semmi bajod, csak elkezdted megérezni a peteérésedet :=).
2010. okt. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az epének nem lehet közé ehhez a tünethez, ugyanis el van csavarodva az epém, már vagy 2 éve.
2010. okt. 11. 14:29
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy a jobb oldali fájdalom hol jelentkezik: a bordaív alatt, vagy köldöktájon, esetleg a kismedencében?

Ha a bordaív alatt fáj(na), gyanús lehetne az epe-probléma is, de az nyomásra is érzékeny szokott lenni és az étkezés is befolyásolja. Ezt az "elcsavarodást" nem tudom értelmezni, az epehólyag lehet megtört, pipa alakú, lehetnek benne sövények, "rekeszek", kövek, epesár, működésében is lehet renyhe, ha nem tud összehúzódni. Természetesen érdemes lenne ezt is kivizsgálni.

2010. okt. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!