Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet online igényelni a...

Lehet online igényelni a rendőrségtől a hozzátartozóm boncolási jegyzőkönyvét?

Figyelt kérdés
Külföldön dolgozok, Magyarországon történt a haláleset. Hatósági boncolás volt, a kórház nem adja ki.

2023. jún. 5. 12:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Persze
2023. jún. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Részlet az orvosi dokumentáció kikérésének és kiadásának folyamatáról kiadott kórházi Tájékoztatóból:

"A boncolási jegyzőkönyvet (boncolás esetén) külön kérelmeznie kell a fentiekben leírt módon. (Kérelem nyomtatványon)

Tájékoztatom továbbá, hogy hatósági eljárás (pl. balesetben elhunytak) esetén nem intézményünk boncolja az elhunytat, így a jegyzőkönyvet sem áll módunkban a rendelkezésére bocsátani. Kérelmével szíveskedjen az illetékes Rendőrkapitányságot megkeresni!"


Online kikérésnél (is!) dokumentáltan igazolni

kell a hozzátartozói jogosultságot.


Én email-en igényeltem (esetemben a kórháztól) a teljes dokumentációt. Ehhez az igénylő email-hez csatoltam a személyi irataimnak és a hozzátartozói jogosultságomat igazoló dokumentumaimnak (születési anyakönyvi kivonat, a KEK KH* adatszolgáltató határozata, stb.?) a fényképes másolatait.

A lakcímemre kértem megküldeni, ami egy nagy borítékban rendben meg is történt.

Azt nem tudom, hogy a rendőrségnél mi ennek a pontos folyamata, lehetősége, de a kórházi analógiám, remélem jó támpontod, segítséged lehet.


*Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatala

2023. jún. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!