Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nehezen nyelek, mit tegyek?

Nehezen nyelek, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Pár éve egy tiniszerelmemnek vége lett, megviselt, és akkor kezdődött az, hogy amikor ennem vagy innom kellett, nehezen tudtam nyelni (nem gombóc érzés) , mintha eltűnt volna a nyelési reflexem. Utána mikor pár hónap alatt lefogytam 15 kilót, összeszedtem magam és tudtam enni rendesen. De azóta nem tudok társaságaban enni, gyakran félrenyelek, félek hogy a torkomon akad az étel és megfulladhatok. Inni is nehezen tudok. Pszichológus nem tudott segíteni. Valakinek van hasonló tapasztalata ?

2023. jún. 8. 18:31
 1/4 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy rendesen stresszben vagyok néha amikor enni kell. Ha iszunk a haverokkal, akkor is csak jéghideg italt tudok inni kicsi kortyokban, azt is nehezen. Biztos hogy pszichés, félelem, de nem tudom hogyan lehetne helyrehozni így évek után.
2023. jún. 8. 18:33
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne stresszelj rá, persze ezt így könnyen mondom. Inkább úgy értem, hogy teremts olyan körülményeket az evéshez, hogy a legkevésbé legyen stresszes. Ha egyedül megy rendesen, akkor baráti társaságban megpróbálkozhatsz az őszinteséggel, hogy neked ez a gondod, ezért nem eszel velük. Lehet, hogy ez így annyira levesbe a nyomás rólad, hogy mégis tudsz rendesen enni.
2023. jún. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én dolgoztam szociális gondozóként nyelés zavaros emberekkel, ott a következő volt a szabály:


-Az italokat sűrítő porral elkeverni


-a textúrák azonosak legyenek, darabos joghurtok, rostos levek, levesek zöldséggel nem biztonságosak.


-kenyértől magában bokákoltak, különösen a toast fehér kenyér ragadós, de ha meg volt pirítva, úgy kevésbe tapadt.


-főtt zöldségek egyszerűbben ehetőek


-gyógyszert érdemes porrá törni és egy pár kanál fagyiban vagy joghurtban elkeverni.



Náluk mondjuk down szindróma és demencia kombinációja volt az ok, szóval nem tudom neked ez segít-e.

2023. jún. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem sima pszichológus kell, hanem klinikai szakpszichológus, pszichoterapeuta. Nem mondta az első? Csak széttárta a kezét, hogy menj isten hírivel? Ez szorongásos zavar, lehet, hogy pszichiáter is kell és gyógyszer.
2023. jún. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!