Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A gerincsérvet műtét nélkül...

A gerincsérvet műtét nélkül lehet gyógyítani,orvosolni?

Figyelt kérdés
2023. jún. 11. 07:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyógytornász talán tud segíteni. Érdemes megerősíteni a hát izmait, javítani a testtartáson a megelőzéshez mindenképpen, de esetleg a kialakult helyzeten is lehet vele javítani.
2023. jún. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kérdés,a gerinc melyik részén van.
2023. jún. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehetséges. De ezt orvossal beszéld meg.
2023. jún. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hógyne: [link]

Ha esetleg ez sem segítene, akkor: [link] és [link]


Viccet félretéve, a sérv nem tréfa dolog sajnos. Ha csak egy kis enyhe deformációról van szó, akkor kímélés és gyógytorna elég lehet, de csak nagy odafigyelés és orvosi kontroll mellett. Azonban ha az orvos mindenképpen műtétet javasol, érdemes megfogadni a tanácsát, ő tudja a legjobban eldönteni, hogy a mi a legjobb kezelés.

2023. jún. 12. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Kelemen Kornél válasza:

Manapság az elfogadott álláspont szerint csak kizáródott sérvet operálnak, a többit gyógytornával, gyógyszerekkel kezelik.

Hogy érthetőbb legyen:

Biztos láttál már csontos karajt megfőve, hosszában kettévágva.

Van a csigolyák kerek része körül egy rostos gyűrű. Ha az valamiért átszakad és a belül lévő lágy zselé kitüremkedik, azt hívják sérvnek. Ha a kitüremkedett részlet elszakad a belül maradt résztől és eltávolodik annyira a rostos gyűrűtől hogy képalkotó vizsgálatokkal (CT-MR) látszik hogy külön áll, akkor hívják kiszakadt vagy kizáródott sérvnek és a fentiek miatt belátható, hogy erre már nincs esély, hogy visszahúzódjon a helyére, ezért operálják.

2023. jún. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem nyaki C3-C4, valamint C5-C6 csigolyák között van sérvem, de nem műtötték meg, mert azt mondta az orvos, hogy ahogy telik az idő, a porckorongok veszítenek a víztartalmukból és vissza fog annyit húzódni, hogy a fájdalom el fog múlni. Így is lett, már nem nyomja az ideget és tünetmentes vagyok vele. Amíg fájt, addig alternatív terápiát alkalmaztam, sok mindent kipróbáltam, végül egy valami vált be, de az nagyon.
2023. jún. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Fcityzen válasza:
Mozogni sem tudtam. Kértem, hogy műtsenek. Egy hónap betegácsi után jobb lett, lemondtam a műtétről. Nekem a Ritex pakolás, a fizikoterápia, egy hét gyógyfürdő, később az úszás és a kerti munka segített. 16 óra a gép előtt nem nagyon segít. Mydetont ettem és Diclonefac hatóanyagú krémmel kentem.
2023. jún. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!