Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pici gyulladt seb - mit...

Pici gyulladt seb - mit javasoltok rá?

Figyelt kérdés
Pár napja megvágtam az ujjam. Pici vágás, nem mély. Varrosodott is, de most körülötte piros duzzadt, nem akadályoz semmiben egyenlőre, nem fáj csak ha behajlítom az ujjam és megnyomom. Gondolom ez már azt jelenti begyulladt. Mit javasoltok rá? Megpróbáltam utánanézni de kb. az összes cikk pánikkeltő volt, szóval inkább ide fordultam tippekért, megnyugtatásért.

2023. jún. 11. 19:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha gennyes góc alakult ki, akkor alaposan tisztítsd ki és zárd le a sebet újra. Az idő helyre fogja hozni.


Ha 1-2 napon belül mégis kezdene továbbterjedni a probléma az egész ujjra, akkor haladéktalanul fordulj orvoshoz.

2023. jún. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Betadin oldattal mosd le, és tegyél rá Tetran sebhintőport (ne sajnáld róla), egy sima légáteresztő ragtapasszal ne erősen zárd le. Reggel-este csináld meg, és pár nap és elfog múlni. Ha nincsenek ezek otthon, akkor sétálj el az éjjel nappali patikába, és már este kezd el.
2023. jún. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat, hálás vagyok!

Kitísztítottam a sebet, konkrétan a fájdalom meg is szűnt. Most csak neogranormon kenőccsel tudom bekenni (de a semminél jobb) és leragasztani, aztán holnap megyek is a patikába.

2023. jún. 11. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!