Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van a vállamon egy óriás...

Van a vállamon egy óriás csomó kb 1cm. Időnként megduzzad és ki tudom nyomni mint egy pattanást. (Rettentő büdös) Van hogy fél évig nem duzzad meg van hogy havonta. Hová forduljak?

Figyelt kérdés

Kivágják vagy van valami ami elmulassza?

Bőrgyógyásznál kell kezdjek vagy háziorvos?


2023. jún. 12. 12:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Valszeg furunkulus, irány a bőrgyógyász. Az nem elég, hogy kinyomod, ki is kell pucolni, fertőtleníteni.
2023. jún. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

Látatlanban azt mondanám, hogy atheroma (zsírcsomó). Bármikor újra tud töltődni. Általános sebészeten ambuláns műtéttel el tudják távolítani.

Nem tudok semmi olyan szert, ami elmulasztaná.

2023. jún. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Na, amíg be nem gyullad, addig mutasd meg sebésznek...

Atheroma-tól kezdve lehet bármi.

2023. jún. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Évek óta van.

Van hogy fél évig nincs.

Olyankor reménykedek hogy nem jön elő újra.

2023. jún. 12. 13:12
 5/9 anonim ***** válasza:
Mindig elő fog jönni. Én is zsírcsomóra tippelnék. Kivágják. Jobb megszabadulni tőle, amíg nem kezd el nőni és nem lesz nagyobb.
2023. jún. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Gondolom ilyen járóbeteg mütét igaz?

Vagy 15 éve volt a fenekemen ott úgy volt.

Jöttem mentem

2023. jún. 12. 13:32
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, nem kell ott maradni. Megcsinálják, összevarrják. Majd varratszedésre kell menni.
2023. jún. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
69%

Zsircsomot nem tudsz kinyomni, azt csak sebesz tudja feltaras után kiszedni. Szóval az tuti nem.


Ha tájog lenne az borzasztoan fáj.


Párakötéssel probalkoznék orvos előtt, ha kifakad utána jól ki kell nyomkodni és pár napig betadinnal kezelni.


Ha nem segít akkor sebészet. Ezzel nem bőrgyógyra kell menni.

2023. jún. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8: Nekem volt zsírcsomó és ha megnyomtam, akkor valami fehéres jött belőle, de nem olyan folyékony, mint a genny. De hiába nyomtam ki, nem múlt el, újra feltöltődött, úgyhogy kivágták sebészeten.

Egyébként azóta láttam valami műsorban is. Orvos is kinyomja először, és utána ki kell szedni, vágni a tokját is.

2023. jún. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!