Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi számít alkoholizmusnak?

Mi számít alkoholizmusnak?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy egy ember mikor lesz alkohofüggő? Naponta mi számít határon belülinek és mi függőségnek nőknél és férfiaknál? Mik a legfőbb tünetei, és van visszaút? Az alkoholizmusnak halál a vége?

2023. jún. 14. 22:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az életnek halál a vége. Alkoholizmusnak az számít, amikor az érintett normális, rendszeres napirendjének elengedhetetlen része az alkohol, még ha viszonylag csekély adag is. Azaz nem kell tökrészegnek lenni.
2023. jún. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha már több szempontból negatív hatással van az életedre, illetve alig várod, hogy végre ihass.
2023. jún. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálam napi egy pohárka bor is alkesznek számít. Nehogymár ne bírjon ki egy napot szeszkó nélkül.
2023. jún. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Nem rólam van szó, hanem valakiről, aki fontos nekem. 2 éve majdnem minden este ivott, nem túl sokat, de ivott, aztán leállt. De most néha-néha azt hiszem, folytatja. Mikor otthon vagyok nem, de amikor telefonálunk van egy olyan érzésem, hogy nem teljesen józan. És nem tudom, hogy igaz-e a sejtésem, vagy csak paranoiás vagyok, és belémverődött ez a félelem...
2023. jún. 14. 22:41
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Nevezhetjük alkoholistának és akkor tettünk rá egy jelzőt/bélyeget. Így most mi fog változni számodra vele kapcsolatban? Lehet ujjal mutogatni rá?
2023. jún. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%

Aki minden nap iszik az alkesz, lényegtelen az adag.


Addiktív ennyi

2023. jún. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, miért nem kérdezel rá nála egyenesen? Tagadná?
2023. jún. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék mutogatni senkire, de nem egy alkoholista van a családunkban, ezért aggódom. 7-es, 2 évvel ezelőtt, amikor majdnem mindennapos volt rákérdeztem, de nem tagadta, csak azt mondta, hogy munka után jól esik.
2023. jún. 15. 07:49
 9/13 anonim ***** válasza:

Nyugii, szeszkós a magyar nemzet. Nem vagy egyedül, mármint amennyiben te nem iszol.

Én absztinens vagyok, de nálunk is tradíció a szeszkózás elég rendesen.

2023. jún. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

8.

ha tudtok kommunikálni erről, akkor csak azt tudom javasolni, hogy ülj le vele és beszéljetek róla. Egyszerűbb, mint a háta mögött rágódni...

2023. jún. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!