Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hány mL alkoholos sört lehet...

Hány mL alkoholos sört lehet naponta meginni, ami még egészségesnek mondható?

Figyelt kérdés

Mondjuk legyen az alkoholtartalma kb. 4,5 % .

Mert sokszor hallom, olvasom hogy egészséges a sör a vesére is, mert nem képződik az emberben vesekő.

Na de ennek elkerülése végett, minimum hány millilitert kellene elfogyasztani naponta?


2023. jún. 17. 18:22
 1/8 anonim ***** válasza:
49%

A vesére a kellő és egyenletes folyadékbevitel az egészséges. Nem kell hozzá sör.

A mindennapi alkohol ivása függőség kialakulása szempontjából a pokolba vezető út, még ha kis mennyiség is, kell heti 2 pihenőnap .

2023. jún. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%

Pokol nincs.


Nőknek maximum egy pohár, férfiaknak egy korsó, a maximálisan ajánlott mennyiség naponta.

2023. jún. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
0.
2023. jún. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

Sör nem épp a legjobb


Bor egészségesebb, napi 2 3 deci elvileg mehet, ha normálisan étkezel mellette.


Ha minden nap iszol sört amúgy az már alkoholizmus

2023. jún. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Phoney ***** válasza:

"Egészségesnek" nem mondható, maximum kockázatmentesnek. Nem ugyanaz. Ciánból meg higanyból is van ártalmatlan mennyiség, de attól még nem lesz "egészséges" :)


A tudomány jelen állása szerint nem tudjuk, milyen kicsi ez a mennyiség, egyáltalán értelmezhető-e sörmennyiségben. Éppen a közelmúltban kérdőjelezték meg az eddigi tanulmányok módszertanát, szóval jelenleg nem is tudjuk, lehet-e egyáltalán alkoholos italokat inni tényleg kockázatmentesen. Mindig is kényes téma volt, mindkét irányban (ha nem szabad inni, az a baj, ha szabad, akkor az), de nem csak kényes, hanem tudományos szempontból is igen nehéz kérdés. Napi 1-2 sör nem okoz közvetlen maradandó károkat, így leginkább csak statisztikai alapon sikerült eddig lekövetni a rendszerszintű hatását a szervezetre, a statisztikai kutatásban meg ezerféle hibalehetőség van.

2023. jún. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az alkohol az egyik legkárosabb dolog, én már 15 éves korom óta nem ittam egy kortyot sem!
2023. jún. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6- Na és addig? :D
2023. jún. 19. 12:34
 8/8 anonim ***** válasza:
#7 Addig kóstolgattam, de életemben sosem voltam részeg.
2023. jún. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!