Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megbizsergette az áram az...

Megbizsergette az áram az ujjamat, ugye nem lesz komoly bajom belőle?

Figyelt kérdés

Tudom hülyén van fogalmazva, de nem tudom máshogy.

A router adaptert akartam vissza dugni és hozzá értem a kiálló fém részhez az elosztóban.

Nem csapott meg meg ilyenek, csak bizsergés érzet volt, ahogy hozzá értem és most be stresszeltem rajta.

Édesanyám szerint ugyan mi bajom lenne Tőle (Őt érte már valós áramütés sajnos egy kutya által megrágott vezeték miatt).

Ugye ennyivel nem kell orvoshoz menni és semmi gondom nem lesz belőle?

Tudom idióta kérdés.



2023. jún. 18. 01:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz bajod nyugi :D ennél sokkal nagyobb áram ütéstől se lesz sokszor baja az embernek, nem kell aggódnod, mindenkivel megesik, hogy megcsípi kicsit az áram.
2023. jún. 18. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szerencsémre csípés se volt, csak ilyen bizsergés, de már le is lettem baszva, hogy beképzelek mindent, ugyan mi bajom lenne Tőle xd

Szeretek élni na, nem akarok semmi gondot, azt megijedek...

Köszi a választ komolyan :)

2023. jún. 18. 02:00
 3/11 anonim ***** válasza:

Igazából elég nagy baj, hogy ,,hozzá értél a kiálló fém részhez az elosztóban." És ,,Nem csapott meg meg ilyenek, csak bizsergés érzet volt,"


Gondolom a védőföldre utáltál és ha az csíp akkor nagy baj van! Ott nem szabadna feszültségnek lennie.

Vizsgáljátok ki az elosztót és a hálózatot!

2023. jún. 18. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hát de...

Csak nem lesz bajom ennyitől...

Nincs sérülés, csak bizsergés volt, ahogy hozzá értem, de ugye el rántottam a kezem értelemszerűen.

Csak stresszelek már most rajta, hogy ne legyen bajom, de lett mondva, hogy ennyitől ugyan mi.


Igen a belső fém pöcök, de akkor mondom, hogy az gond, hogy ott feszültség van, mivel őszintén szólva furcsáltam is, mivel Én is úgy tudom nem kéne lennie.


Bevallom nem szeretnék kifingani, szóval remélem tényleg nem nagy gond Maga, hogy hozzá értem, de azt igen értem és jogos is, hogy baj hogy feszültség alatt van.

Erről fogok szólni, hogy jól mondtam, hogy ott nem kéne áramnak lennie.

2023. jún. 18. 04:52
 5/11 anonim ***** válasza:
Engem csapott már meg az áram elég rendesen. Pont olyan papucs volt rajtam ami elvezette az áramot. Gondolom én...nem értek hozzá. Csípett is rendesen nem csak bizsergetett. Nem lett semmi bajom
2023. jún. 18. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én mentem orvoshoz ilyesmivel, az egész karomon végigfutott a bizsergés (egy töltőt dugtam be bénán), azt mondta, ettől semmi bajom nem lesz.
2023. jún. 18. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 szatam9a válasza:
Az volt vagy 6-12volt meg 0.2amper nézd meg mi van írva a router adapterre és googlizd meg mit okoz az a hatalmas feszültség a testedben.
2023. jún. 18. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 szatam9a válasza:
Előző vagyok nem olvastam el sorry.
2023. jún. 18. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Akkor is Jézusom #5

Örülök Neki, hogy jól vagy és nem lett semmi bajod komolyan.

Komolyan sajnállak #6-os, de Én is ilyen szerencsétlen vagyok.


#5 azt kérdezhetem az Neked hogy történt?

De ha jól sejtem, Te ezzel is foglalkozhatsz.

2023. jún. 18. 05:52
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

#3 Ott nem a hálózati feszültség jelenik meg, csak kóbor áram. Valamelyik készülék a hálózaton nem megfelelő. Nem 230V-ot fogtál meg, az jobban rázott volna.


Egyébként azért 50Hz-es a hálózat, mert a szíved is kb. ilyen frekvencián dolgozik. Gondolj a defibrillátorra. De ennyitől nem lesz semmi bajod.


Kétszer hozzáértem 380V-hoz és még itt vagyok. De nem ajánlom senkinek! Veszélyes üzem!

2023. jún. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!