Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha a pszichológus segíteni...

Ha a pszichológus segíteni akar, miért ilyen rohadtul drága kb. mind?

Figyelt kérdés

Nekem a szorongasom egyik alapja a nehéz anyagi helyzet. Az albérlet fizetese, az hogy elszalltak az árak. A fizetés meg kb negyedet se követte le.


Erre azt látom hogy 10-20e Ft egy foglalkozás ára.


Most akkor havi 60e Ft is lehet.


Ha ennyire segíteni akarnak, meg a nagy empátia akkor miért annyi egy foglalkozás ami másnak 1 napi bére?


Az állami tb alapuba meg 3 hónapos a varolista.


2023. jún. 18. 11:51
 1/9 Metionin ***** válasza:
82%
Mert empátiával nem lehet fizetni a boltban. Nekik ez a munkájuk és ebből kell fenntartaniuk magukat. Nekik is ugyanúgy vannak megélhetési költségeik. Itt inkább az a szar, hogy az állami rendszer el van baxva, ha ott normálisan megfizetnék őket, többen lennének és nem kellene ennyit várni.
2023. jún. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%

Ott elhibázott a gondolatmenet, hogy segíteni akarnának. Épp annyira akarnak, mint az ügyvédek... magukon akarnak segíteni :)

1. ne röhögtess már, ha csak 1 emberről húz le havi 60-at, mennyi jöhet össze??

2023. jún. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Én is erre akartam ravilagitani, amire a 2-es.


És azért egy bölcsész diplomáról beszélünk továbbra is, nem egy orvosiról.


És egy rendelőnek a kiepitesehez sem kellenek specifikus műszerek, mint pl bármely orvosi esetében. Szóval bőven el van túlozva ez az ár.

2023. jún. 18. 12:16
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

Próbáljuk meg interdiszciplinárisan megközelíteni a dolgokat:


1. pszichológiai tapasztalat, hogy azt, ami ingyen van, az emberek nem becsülik meg - más kérdés persze az árfekvás

2. szociológiailag kell tudni, hogy a digitalizáció okán egyre több a beteg, aki nem képes teljesíteni a társadalmi elvárásokat, és ebbe beleroppannak

3. közgazdaságilag fontos tisztában lenni a piaci helyzettel, hogy a növekvő kereslet és az állandósuló kínálat egy rugalmatlan keresletet generál, ahol tudandó, hogy áremelésre kell számítani

4. project-szemléletben: a tanulás, amibe befektetnek, sok idő és költséges. valahol ezt kompenzálják...


persze más kérdés még mindig, mi az árfekvés.

50-55 perces beszéd 12 ezer forint, a diagnózis felállítása 6-8 alkalom, azaz csak a diagnózisig 100ezer...

félő, hogy a fedezeti pont ennél sokkal alacsonyabb ár, s feltehetően 12 ezer mellett napi 1-2 ügyfelük van, így is 25eFt/nap, akkor összesen 500ezer...


Talán egy magántanári óradíj mellett (mondjuk 5eFt/h) lehet, jóval többen fordulnának segítségért. persze egyre többen gondolják, hogy nem feltétlen érdekeltek a gyógyulásban és nem is túl hatékony...

2023. jún. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%

50-55 perces beszéd 12 ezer forint...feltehetően 12 ezer mellett napi 1-2 ügyfelük van


Ez hogy jön ki 8 órás munkanap mellett?

2023. jún. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

Mert nincs az az elhivatott csodaember, aki képes önkorlátozást gyakorolni, hogy kevesebbet kér, mint amennyit a piaci kereslet meg tud neki adni. Ez sima piaci működés: minden árut a maximális áron adnak el, amit még a vevő hajlandó megfizetni. Van annyi kuncsaft, amennyinek a kiszolgálására van kapacitásuk. Szociális szempontokból esetleg néhányan vállalnak karitatívan néhány órát a fizetett munkájuk mellé, de nagyon kevesen.)

(Egyébként ők hivatkoznak a méregdrága, de szükséges továbbképzésekre, azok tényleg milliós tételek, a helyiségbérletre, és ezt a munkát nem lehet 8 órában végezni, mert nem bírják agyilag-lelkileg. Reálisan napi 4-5 órában lehet.)

2023. jún. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%

"És azért egy bölcsész diplomáról beszélünk továbbra is, nem egy orvosiról"

. Ha ennyire nem tartod semmire, akkor valószínűleg szükséged sincs rá.


Egyébként 5 év egyetem + többéves szakvizsga + tapasztalat. Ezeket fizeted meg, neki meg ebből kell adózni, rendelőt fenntartani, a szabadidejét rááldozni stb., ami éppen releváns.


De mondom, csak akkor lényeges, ha neked egy bölcsészre van szükséged. Ha empátiára apellálunk: Te is megteheted, hogy ingyen, a szabadidődet feláldozod, hogy másokon segíts. Nyilván ez csak bizonyos határokon belül működik.

2023. jún. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

6: a 8 órát csak azért írtam, mert ez az általános

én sem gondolom, hogy ez napi 8 órás ügyfelezést jelentene

de a 4 még mindig a duplája annak, amit a 4. írt

2023. jún. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ugye nem gondolja komolyan senki, hogy egy magánpsz. napi 8 órát dolgozik, azaz napi 8 ügyfelet fogad? 12 ezres órabérrel erre minimális esélyt látok, vagy ha mégis van, hogy 8 vendége van, az tudatos tömbösítés eredménye lehet.

Sokkal valószínűbbnek tartom azt, hogy bemegy a rendelőbe mondjuk du 2-re, ott van mondjuk 5-ig, tart 2 konzultációt és megy haza. Azok előtt ügyintézés, telefonok fogadása egyeztetés céljából stb. Én így tudom elképzelni egy magán klinikai szakpsz. mindennapjait, amiből neki megvan a havi félmilla, kényelmesen.


De az averziók miatt valószínűleg a közeljövőben nagy változások lesznek a psz. piacon...

2023. jún. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!