Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vizsga előtti alváshiány...

Vizsga előtti alváshiány ellen ötletek?

Figyelt kérdés

Szép estét mindenkinek!Sajnos mindig is elég rossz alvó voltam.Kiskoromban általában 9-10 órát is képes voltam aludni,viszont ahogy átléptem a serdülő korba ez a szám lecsökkent 6-7 órára legjobb esetben is 8 órára.Amikor valami fontos megmérettetés áll előttem,mint például holnap után a szóbeli érettségi,akkor sohasem tudok éjszaka aludni és legtöbbször átvirrasztom az éjszakát.Az első és a második forgalmi vizsgán történő bukásomat is nagyrészt a kialvatlanság okozta.Emlékszem,hogy aznap reggel 8kor keltem és már előtte este elmentem 8 órakor aludni,viszont volt hajnali 2 mire elaludtam,majd éjszaka felkeltem és mire újból elaludtam volna már megszólalt az ébresztő.Félek attól,hogy ugyanígy fogok járni szóbeli előtti éjszaka is.Mondhatni már valamennyire tudom kezelni ezt az egészet és "kifejlesztettem" néhány módszert/technikát pl.:elalvás előtt fél-háromnegyed órával már nem nyomkodom a telefont,leszoktam a kóláról és megpróbálok nem ráfeszülni az elalvásra sőt nemrég még meditálni is elkezdtem(vagy valami hasonlót),viszont lényeges előrelépést egyenlőre még nem tapasztaltam.Tudnátok ötleteket,tanácsokat adni,hogy hogyan tudnék úgy unblokk többet aludni és főleg vizsgák előtt?

Köszönöm előre is a segítséget!

18/F


2023. jún. 19. 22:39
 1/2 anonim ***** válasza:
63%
B-vitamin, magnézium a stresszoldásra, és elalvás előtt melatonin.
2023. jún. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hát mindenekelőtt ne menj 8-kor aludni, mert ez ritka nagy hülyeség.
2023. jún. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!