Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lúdtalpra valaki tud jó...

Lúdtalpra valaki tud jó módszert? Pl tornát ami használ is? Sok séta után néha fáj

Figyelt kérdés

2023. jún. 21. 15:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát anno walkfit talpbetétet használtam.
2023. jún. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ping-pong és tenisz labdákat kellett felszednem a lábammal, hogy erősödjenek az izmok...
2023. jún. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Bokasüllyedésem is van
2023. jún. 21. 16:31
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az erős lúdtalpamra, úgy 50 évvel ezelőtt, két dolgot tanácsolt az egykori, akkor már idős ortopédus szakorvos. Egyrészt az első talppárnán (lábujjhegyen*) való futást és napi rendszerességű szökdelést, másrészt a szintén napi rendszerességű lábfejtornát ajánlotta. Megfogadva mindezt, azóta kizárólag lábujjhegyen* futok, anno a kenuzásról az ökölvívásra váltottam, mert a boxedzéseken sokat kellett lábujjhegyen* mozogni, ugrálkötelezni. Ott rá is kaptam a rendszeres, edzésen kívüli ugrálókötelezésre is. Lábtornaként pedig, bokakörzéses átmozgatás után, váltogatva külső és belső talpélen, sarkon és lábujjhegyen járkálok itthon, naponta legalább néhány percet. Ennek a mindmáig megtartott lábtornának, lábbujhegyen* való futásnak és ugrálókötelezésnek köszönhetően, már hónapok múltán is sokat javult, aztán néhány év alatt fokozatosan, szinthogy teljesen el is tűnt a lúdtalpasságom.
2023. jún. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

YouTube on van lúdtalptorna.

Nekem a szendvics-talpbetét nagyon jól elmúlasztotta a lábfájdalmamat, és a boltozatot is kicsit megemelte 1 év folyamatos hordás után. Sportcipőbe is csináltattam spéci betétet, és összehasonlíthatatlanul jobb a lábam, nem fáj, régen viszont nagyon.

A szendviccsel egy baj van, hogy elég vastag, és egy nagyobb méretű utcai sportcipőben, és bőrcipőben tudtam csak hordani. Gyakran a sarkamat így is feltörte a cipő. Maga betét viszont bejött.

2023. jún. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Kései Sirató ***** válasza:
12%
Gyógyászati segédeszköz boltban tudsz venni (vagy rendelni) gyógytalpbetétet, amit ha pár évig használsz, el is múlhat teljesen a lúdtalpad.
2023. jún. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!