Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Körömágy gyulladás?

Körömágy gyulladás?

Figyelt kérdés

Kb 2 hete kezdődött, hogy a nagylábujjam körmén alul kialakult egy kisebb seb szerű valami.

Mostmár vadhús is nőtt rá és gennyes is.

Először azt hittem, hogy csak szimplán benőtt a körmöm, de hamar rájöttem, hogy az nem lehet mert akkor oldalt fájna és ott lenne a seb. Nyomásra egyáltalán nem fáj oldalt, nem is piros.

Viszont alul, a köröm bal sarkában nagyon erős nyomásra fáj. De ha szimplán nyomom akkor nem.

Tudni kell még, hogy az a körmöm gombás úgyhogy én csak erre tudok gondolni, hogy az okozhatta az fertőződést.

Volt már valakinek ilyen? Mit ajánlanátok otthon hogyan kezeljem? Nem szeretnék most elmenni vele orvoshoz mert nemsokára nyaralni megyek.



2023. jún. 23. 10:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Annál inkább el kellene menned orvoshoz. Sebész ügyesen kitisztítja, elmondja, hogy hogy kösd át és lehet, hogy gyógyszert is ír.
2023. jún. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Menőcsajszi72 ***** válasza:
Orvos. De mindenképp ragaszd le/kösd be!!
2023. jún. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Lefognak pontozni,de EL NE MENJ SEBÉSZETRE! Nekem is bevolt nőve,mind a két lábujjamon (Sebész azt mondta,hogy le kell szedni az egész körmöt.) Nekem erre szakosodott körömápoló megcsinálta. Befújta érzéstelenítővel,kiszedte a benőtt körmöt. Alig fájt,15p - 20p volt az egész. 1-2 héten bellül leszárad (A vadhús)
2023. júl. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Na azóta valami csoda folytán eltűnt a vadhús és a nyomásra a fájdalom is, de ha a körmömet megnyomom akkor alul néha jön egy kis genny/váladék. Nem tudom mitől van ez, de legalább javulni látszik:)
2023. júl. 21. 08:25
 5/5 anonim ***** válasza:

Kezeld sebfertőtlenítővel, vérmérgezést is kaphatsz. Hagyd a hülye kuruzslókat. Menj orvoshoz.

Ha leszedi, új nő helyette, nem lesz gombás, ha szakszerüen kezeled a jövőben.

2023. aug. 20. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!