Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pár napja a bal kezem ügyetlen...

Pár napja a bal kezem ügyetlenné vált és gyakran elejtek dolgokat, mi okozhatja?

Figyelt kérdés

Nem zsibbad, nem fáj, nincs érzés kiesés, egyszerűen csak úgy vettem eszre pár napja, hogy a bal kezem gyakran ügyetlenné válik, kiejtek dolgokat abból a kezemből.


Mi okozhatja?



2023. jún. 24. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Hipochondriának gondolom.
2023. jún. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%
Akár szklerózis multiplex vagy más idegrendszeri probléma is okozhatja.
2023. jún. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#1 Az mi? Az valamilyen mitokondrium rendellenesség? Alacsony a mitokondrium szintem? Mennyire súlyos?
2023. jún. 24. 20:17
 4/5 AdamHR ***** válasza:

Néhány lehetséges ok lehet:


1. Idegrendszeri problémák: Az ügyetlenség és a tárgyak elejtése idegrendszeri problémákat jelezhet, mint például az ideggyulladás vagy az idegösszenövések. Az agyi keringési zavarok, például az agyi érkatasztrófa is okozhat ilyen tüneteket.


2. Carpal tunnel szindróma: Ez a közös probléma akkor fordul elő, amikor a csuklócsatorna szűkülete miatt idegszorítás alakul ki. Ennek eredményeként gyengeség, zsibbadás és ügyetlenség jelentkezhet az érintett kézben.


3. Mozgásszervi problémák: Bizonyos mozgásszervi problémák, például az ízületi gyulladás vagy az ízületi kopás is okozhatnak gyengeséget és koordinációs problémákat a kézben.


4. Gyógyszerek mellékhatásai: Előfordulhat, hogy bizonyos gyógyszerek mellékhatásként izomgyengeséget vagy koordinációs nehézségeket okoznak.


5. Egyéb egészségügyi problémák: Más betegségek, például a pajzsmirigy problémák, cukorbetegség vagy neurodegeneratív rendellenességek is befolyásolhatják a kéz működését.


Fontos azonban, hogy orvoshoz fordulj, aki pontos diagnózist tud adni és további vizsgálatokat végezhet, hogy meghatározza a tünetek pontos okát.

2023. jún. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4 Igen, a chatGPT-t én is kérdeztem de nem tudom, hogy mennyire megbízható. Valahol azt olvastam, hogy amúgy hülyeségeket beszél.


Már bocsi, hogy így instant megvádollak ezzel, de szóról szóra ezt a választ kaptam tőle én is ezért gondolom, hogy onnan van a válasz és amúgy nincs baj, hogy igénybe veszed ezt azért, hogy segíts a másikon. Szép gesztus tőled de tényleg kérdéses a megbízhatósága.

2023. jún. 26. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!