Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkakezdőként félek az első...

Munkakezdőként félek az első munkanapomtól. Ügyetlennek érzem magam. Van mitől félnem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagy nehezen felvettek egy munkahelyre. Eddig sok elutasítást kaptam, mert túl fiatal vagyok és tapasztalatlan. (19/L)

Egy cukrászdai pultos leszek (azt nem tudom, hogy magam leszek e), viszont akkor is félek.

Ami rá tesz egy lapáttal, hogy németül kell kommunikálnom a vevőkkel, bár még addig gyakorlom a nyelvet. A nagyon alap németet beszélem, de mi van, ha beégek, ha valami furcsaságot kérdeznek majd tőlem? Angolul tudok. A kasszát sem tudom kezelni. Attól is tartok, hogy nem fognak kedvelni engem a munkatársaim, hiába vagyok rendes/szerény mindenkihez. Lehet, hogy ki is fognak rúgni pár napon belül.:(



2021. szept. 7. 10:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Normális emberek nem várják el, hogy első munkanapon tökéletes legyél. Ne izgulj! Mindenki volt kezdő.
2021. szept. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A kasszától ne félj, a mai kasszák nagyon hülyebiztosra vannak kitalálva, igazából ha tudsz navigálni mondjuk a Netflixen a sorozatok közt, akkor egy modern kasszával sem lesz gondod. Ha meg valami ősrégi múzeumi darab van ott, akkor úgyis elmagyarázzák, hiszen tudják, hogy eddig nem dolgoztál olyannal.

A munkatársaidtól se félj, mindannyian voltunk kezdők. Igazából ha nincs akkora stressz munka közben, hogy nincs idejük segíteni, akkor biztos segítenek. Legyél udvarias, csináld azt amit mondanak neked, ez az elejèn elég lesz ahhoz, hogy ne utáljanak.

A német már más kérdés. De ha a főnök úgy ítélte meg, hogy elég a nyelvtudásod a munkához, akkor valószínűleg igaza lesz.

2021. szept. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

<3 értem.

Igen, elég a nagyon alap német.

2021. szept. 7. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!