Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ügyetlennek, bénának érzem...

Ügyetlennek, bénának érzem magam. Ez mikor múlik el? Nálatok volt ilyen?

Figyelt kérdés

2 hetes a fiunk. Nincs vele gond, nem az a fajta baba, aki egész nap sír és az emberből zombi lesz mellette. Sőt, éjszaka csak egyszer kel, azt is hajnal 4-5 körül, majd alszik reggel 9-ig. A császáros sebem sem akadályoz semmiben. A párom is segít, ő kel fel hozzá éjszaka, este is ő teszi rendbe a babit.

Mégis úgy érzem, hogy ez az egész nem megy nekem... Néha teljesen bénának érzem magam.

Van 3 család, akik a legjobb barátaink, mindenhol van kisbaba, kisgyerek, így társaságom is van, naponta találkozunk a csajokkal, plusz a gyerekek is jönnek, egy este volt, mikor "csajbuli" volt.

Látom rajtuk, hogy mennyire lazán kezelnek mindent, nem zavarja őket, ha elkezd sírni valamelyik gyerek, nem idegeskednek. Ma volt az első napunk itthon a barátom nélkül és tiszta ideg voltam... Féltem, hogy valamit elrontok, nem fogok rájönni, mi a baj. Szerencsére nem történt semmi, de én megőrülök, ha mostantól így fognak telni a napjaink. Komolyan, mikor délután hazajött a párom, én még úgy nem örültem neki soha.


2015. dec. 7. 19:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is ezt éreztem az elején, és sajnos nem múlt el. Irigylem azokat, akik mindent tudnak, mindent lazán vesznek és mindenben holtbiztosak. Biztos te is ismered a típust, aki mindenkit kioktat, hogy ő tudja a legjobban, mi a jó a gyerekének. Én meg csak a kételyeket gyűjtöm, mióta megszületett. Most hét hónapos.
2015. dec. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok az a laza típus, aggódtam én is mindenen. De most hogy már 11 hónapos a kisfiam, most kezdem könnyebben venni a dolgokat. Az elejét én is nagyon nehezen éltem meg és ugyan ez volt hogy számoltam a perceket mikor ér haza a férjem délután, pedig napközben sokszor itt volt anyukám velünk, így nem voltam egyedül a kisfiammal. De adj magadnak időt, még nagyon nagyon picike a kisfiad, egyrészről össze kell szoknotok és neked is meg kell szoknod ezt az új helyzetet amiben most vagy, anya lettél. Ez valami olyasmi amire nem lehet felkészülni. Én amit megtanultam, hogy bízz az ösztöneidben és bízz magadban. Hidd el , működik. Aggódtam sokat én is, most is, de már nem aggódok úgy a megevett mennyiségeken, hiszen úgy is fogja jelezni sírással ha éhes, vagy ha valamilyen szükséglete van. Sokszor még most sem tudom hogy néha mi a baja, miért sír. Ilyenkor végig gondolom mi lehet - éhes, szomjas, pelus teli van, álmos, fájhat-e valamije - vagy csak hiszti, mert nálunk már az is kezd alakulni, ha mondjuk nem engedek meg neki valamit. Szóval 100%-ban még most sem tudom mindig, hogy mikor mi a baj. De próbálom megnyugtatni. Hidd el , tudni fogod mikor mit tegyél és az lesz a helyes döntés. Ne aggódj, bízz magadban, menni fog és egy pár hét múlva már rutinosabb leszel a mindennapokban, kialakulnak az új szokások, hogy mit hogyan kell csinálni a baba körül, belerázódsz majd.
2015. dec. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
én is az elején tiszta ideg voltam ha sírt :-) meg hát ha egy újszülött sír,nem aprózza el nekikezdi rendesen :-) most meg már még a kérek még enni köhintését is felismerem,nálatok is jobb lesz te is jobban tudod majd miért sír,ő meg máshogy is kifejezi majd magát még amíg pici mindenért csak sírni tud,de majd változik
2015. dec. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!