Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Középfülgyulladás. Pokoli...

Középfülgyulladás. Pokoli kín. Bent tartanak a kórházban?

Figyelt kérdés

Nekem soha életemben nem volt ilyen szintű fájdalmam.

Egy fél percet nem aludtam ma éjjel.

A fülemből büdös valami szivárog.

Egyszerűen megölöm magam mindjárt olyan szintű a fájdalom. A nyirokcsomóim teljesen bedurrantak a nyakamon.

Nem tudok beszélni sem.

Rettenetesen félek elmenni orvoshoz de muszáj vagyok.

Mi fog történni szerintetek?

Nyelni sem tudok. Antibiotikumot fog felírni vajon?


2023. jún. 26. 05:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
84%
Ugyanez volt velem tavaly ilyenkor. Elmentem háziorvoshoz, adott antibiotikumot, menjek vissza két nap múlva. Két nap múlva belátta, hogy ő ehhez kevés, elküldött fül-orr-gégészhez, ahova még aznap eljutottam. Ott kimosták a fülem, beletömtek valami gyógyszerrel átitatott gézcsíkot, leragasztották. Másnap vissza kellett mennem, megismételték, sőt, egy héten keresztül minden nap megismételték. A második füll-orr-gégészes kezelés után eljutottam odáig, hogy napközben már tudtam létezni fájdalomcsillapító nélkül, négy nap után már aludni is tudtam nélküle. De a teljes gyógyuláshoz kellett két hét. Annyi időre az orvosok szó szerint megtiltották, hogy dolgozzak, hiába mondtam egy hét után, hogy már tudnék, és különben is ülőmunkám van.
2023. jún. 26. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
83%
Dehogy tartanak bent. Kapsz egy gyógyszeres gézcsíkot és antibiotikumot. A lányomnak perforált a dobhártyája a gyulladástól, őt sem fogták bent. Nagyon tud fájni a fül, kitartást neked. Ne halogasd az orvost.
2023. jún. 26. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
68%
Miért félsz orvoshoz menni és segítséget kérni? Nem történik a fül-orr-gégészeten semmi olyan, amit ne lehetne túlélni. Bemész, elmondod mi a panaszod. Megvizsgál az orvos, korosztálytól függően csíkot (gyógyszeres vatta) tesz a füledbe vagy felír egy gyulladáscsökkentő fülcseppet. Esetleg felír mellé antibiotikumot is. Legrosszabb ami történhet, az az, hogy felszúrja a füledet. Egy pillanatig nagyon kellemetlen, de utána egyből jobb lesz, így megéri. Ezt csak nagyon muszáj esetben alkalmazzák, lényegében egy nagyon kicsi lyukt böknek a dobhártyádon.
2023. jún. 26. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Ha büdös bármi szivárog, akkor vagy lyukas a dobhártya, vagy azon kívül van probléma.
2023. jún. 26. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Az a baj,hogy természetesen pont most amikor 2 hét szabadságról jönnék vissza történik ez a szar velem.

Félek a főnököm azt hiszi csak itthon akarok maradni.

Most vagyok úton a háziorvoshoz de mindjárt elbőgöm magam itt a vonaton.

2023. jún. 26. 07:06
 6/23 A kérdező kommentje:
Annyira rohadtul fáj
2023. jún. 26. 07:06
 7/23 anonim ***** válasza:
Na ha szabadságon voltál, akkor valószínűleg meg is van az oka. Ha vízparti nyaralás volt, akkor a füledbe ment a vízzel együtt valami kórokozó. Ezt mondd el a főnöködnek, talán így megértőbb lesz.
2023. jún. 26. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Ypszilon1980 ***** válasza:
De ezzel miért háziorvoshoz mész, miért nem fülészetre? Ha szivárog valami és büdös, akkor lehet perforált a dobhártya, de akkor a hallásod is romlik. Egyébként meg nem biztos, hogy az van, nekem ilyenkor hallójárat gyulladásom szokott lenni, az is pokoli, ilyenkor adnak fülcseppet és ennyi.
2023. jún. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Mert Ausztriában élek és itt nem mehetek csak úgy fülészetre.

Először elkell mennem a háziorvoshoz aki ad egy beutalót.

Borzalom.

Ráadásul a háziorvosom mint kiderült szabadságon van. Ezért most elkell mennem egy másik városba egy másik orvoshoz aki majd ad egy beutalót a fülészetre egy harmadik városba.

Már 5x elsírtam magam

2023. jún. 26. 08:11
 10/23 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ja, az más, arról nem volt szó, hogy nem Magyarország.
2023. jún. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!