Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire gyakori, hogy valakin...

Mennyire gyakori, hogy valakinek 30-35 felett nem fáj több valamije is, nem romlik az egészségi állapota, nem szed az addiginál több gyógyszert, nem öregszik az arca?

Figyelt kérdés

27-28 éves koromban mást se hallottam, minthogy 30 felett minden tünetmentes nap ajándék, 30 felett már nincs regenerálódás, mindentől másnapos vagy és sokáig, fáj a nyakad, a derekad, a gyomrod se olyan.


Annyi lettem, ezeket mind tapasztalom + a tükörben látottaktól hisztériás rohamot kapok (bár tény, hogy fogytam és mondta valaki, hogy az öregíthet; rám férne 4-5 kiló, de inkább izom, zsír semennyi, 30% a tzs.-m).


Viszont most pont a szerencsés fele van a környezetemben.


Én kb leülök, hogy jaaj sssz ez fájt, vagy egy mozdulat fúúú ez fáj, és néznek. :D :D



Az egyik egészségi problémám kapcsán a laboreredmény szigorú diéta mellett ugyanannyi, mint 23 évesen mindenféle diéta nélkül. :D


Tényleg vannak genetikai lottónyertesek, akiknek ebben a korban semmi gondjuk, vagy csak játsszák az eszüket?


2023. jún. 29. 18:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

? 30 éves vagyok, semmi bajom, maratont szoktam futni.


A legtöbb barátomnak kutya baja.

2023. jún. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Valószínűleg azért vagy rottyon mert semmit nem mozogsz, akkor szokott minden mozdulat fájni.
2023. jún. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
43 éves vagyok, életem legjobb formájában, nem fáj semmim, semmi bajom, fitt vagyok, mint 20on évesen se 💪
2023. jún. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

2


Vágyvezérelten gondolkozol.


650 km futás, 55 km úszás, 500 km bicajozás, erősítés, gyógytorna, túrák vannak már mögöttem idén.


Csak hinni szeretnéd, hogy a nem sportolók érintettek, pedig nem.



Amúgy az ülő (vagy egyhelyben álló) életmód a káros.

2023. jún. 29. 18:52
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

? Nem gondolkodom vágyvezérelten, mint írtam, nekem semmi bajom.

Sajnálom, ha te szr genetikát fogtál ki, de ez közel sem igaz a 30asok nagy részére.

2023. jún. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát én úgy látom, hogy bőven a nagy részükre igaz.
2023. jún. 29. 20:42
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

23 éves koromban az akkor 38 éves első főnököm mondta, hogy majd meglátom, ha annyi idős leszek, mint ő, itt fog fájni, ott fog fájni... Eléggé csodálkoztam is. Egyik nagyapám pl. 98 éves koráig élt, tökéletes szellemi állapotban volt a halála előtti napon is és fizikailag annyi volt a legnagyobb baja, hogy éjjelente begörcsölt a lába.


Én 45 éves koromig úgy néztem ki, hogy többen mondták, hogy olyan alakom van, mint egy huszonévesnek (és ezt nem csak férfiak mondták, hanem nők is, pl. egy gyógytornász, aki nő volt és bugyira le kellett vetkőznöm, hogy jól meg tudja nézni a gerincem). Aztán egyszercsak eljött a változás, gyógyszereket kell már szednem, most már nekem is fáj itt, fáj ott, ráncosodni kezdtem, hullámosak lettek a körmeim, a bőröm nem csak ráncosodik, hanem foltosodik is, hol egyik orvoshoz megyek, hol másikhoz, stb.


Szóval előbb-utóbb mindenki elkezd öregedni, nem csak életmód kérdése ez, hanem genetikáé is. Lehet, hogy neked sajnos nem annyira jó a genetikád, de ha sokat mozogsz, sportolsz, az mindenesetre nagyon jó.

2023. jún. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!