Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek kinek van igaza?

Szerintetek kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Édesapám orvos, és pro família receptre felírt nekem egy gyógyszert, majd elfelejtette lepecsételni.

Én elmentem a patikába, és ott mondták, hogy nincs lepecsételve.

Hazamentem, és apám lecseszett, hogy ő megkért, hogy pecsételjem le.

Én erre nem emlékeztem, meg mondtam neki, hogy alapvetően az orvos feladata lepecsételni.

Ő erre azt mondta, hogy én hülye vagyok, meg hogy kérjek tőle elnézést.

Én mondtam, hogy nincs miért elnézést kérnem, mivel nem nekem kellett volna lepecsételni.



2023. ápr. 29. 14:56
A kérdező szavazást indított:
Apámnak volt igaza, bocsánatot kell kérnem
Nekem van igazam, a receptet lepecsételni orvosi feladat
12 szavazat
 1/8 Zcom09 ***** válasza:
87%
Ha te pecsételnéd le egy orvos pecsétjével, az ha jóltudom minimum okirathamisítás lenne, de lehet van valami külön neve pecsét és ilyesmivel való visszaélésre. Neked nincs jogod használni az ő pecsétjét, akkor sem ha családtag.
2023. ápr. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 ShadowGanxter ***** válasza:
69%
Mivel család vagytok, így neked is eszedbe juthatott volna, ezért inkább most objektívan hozzáállva az egészhez, egyik sem.
2023. ápr. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%
Boldog ember vagy, hogy ez a legnagyobb problémád.
2023. ápr. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
68%
Miért ne pecsételhetné le más, ha engedélyezte? Amúgy nem értem mi a kérdés, mert mi ezt az ellentétes infót nem tudjuk eldönteni egyik fél javára sem. Amúgy nem mondja ki semmi azt, hogy az orvosnak sk. kellene lepecsételnie, ha így lenne, akkor minden szakrendelőben megállna az élet. A recept meg úgyis az ő nevén van, ő írta alá, stb., ez nem okirathamisítás.
2023. ápr. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem apukádnak nem kell feléd elszámolnia, hogy mit miért csinált vagy nem csinált, így kérj elnézést. Te sem vagy gép, hogy vakon teljesítsd az utasításokat, tehát megnézheted amit kapsz, hogy azon minden rajta van-e, aminek kell és azelőtt szólhatsz, hogy nincs pecsét, hogy elindulnál a patikába. Nagyon szigorú az apukád, de csak a javadra válik, ha tanulsz belőle.
2023. ápr. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha megkért, hogy pecsételd le, akkor miért nem tetted?
2023. ápr. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem emlékeztem rá, hogy ilyet kért volna.
2023. ápr. 30. 11:56
 8/8 anonim ***** válasza:
5-nek igaza van, de ha nem tudod feldolgozni vagy te haragszol rá emiatt, akkornem a te bocsánatkéréseden van a hangsúly
2023. máj. 13. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!