Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 1-2 alkalom szolárium káros ?

1-2 alkalom szolárium káros ?

Figyelt kérdés
Idén nem barnultam pedig minden évbe jól lebarnulok. Szeretnék egy kis színt magamnak. 1-2 alkalom okozhat kárt illetve több anyajegyet?

2023. júl. 3. 18:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
22%
Dehogy káros. Én egész télen heti 2x 6 percre megyek szoliba és nyáron is folyton napozok kinn. Imádom a barna bőrt. Nem okoz anyajegyet ez butaság. Én 3 éve járok szolizni egész télen járok és semmi bajom! Sőt amióta járok azóta nem kapom el az infulenzát se! Megöli a baktériumokat a szoli és szép barna bőrt eredményez! Szóval ha nem viszed nagyon túlzásba akkor nagyon jól jársz a szolival.
2023. júl. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%
Persze, hogy káros. Más kérdés, hogy 2 alkalom nem sok. Ha elszivsz 2 szál cigit az is káros, de bajod nem lesz tőle. Több anyajegyed nem lesz a szolitol. Bőrrákot okoz, de a napozás is ugyanolyan káros. Legjobb mindkettőt mellőzni és elfogadni a fehér bőrödet.
2023. júl. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
64%

Első, valószínűleg még 40 éves sem vagy. :)

Tudod hányan jönnek hozzám, hogy segítsek, mert olyan csúnyán öregszik a bőrük? Száraz, ráncos, foltos. A mélyebb beszélgetés során kiderült, hogy bizony a szolárium, napozás sem maradt ki sosem az életükből. Ami nem gond, de a fényvédelem, legyen az szoli vagy nap, nagyon fontos. Bőrtípustól függően minimum SPF 30, de inkább 50, mert erős UV sugázás esetén, vagy közvetlen kitetti a bőrünket kétóránként újra kell kenni.

De persze megértelek téged is, mert én is így gondolkodtam még 10 éve, mielőtt szakmát váltottam és kicsit belemélyedtem a dolgokba.

2023. júl. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
35%

Túlzásba vinni nem szabad, feketére azért ne szolizd magadat. Nyár elején én is elmegyek pár alkalommal, hogy ha beköszönt a jóidő, akkor ne égjek le rögtön.


Az sem egészséges, ha az ember egész nyáron bent ül a házban és az árnyékban, és nem éri nap.


Meg legalább van az embernek egy kis egészséges színe.


Ha ennyire káros lenne, már rég betiltották volna (lásd.: édesítőszer a napokban kavart port, mivel rákkeltőnek minősítették)

2023. júl. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A Nap ingyen süt, minek szoliba járni ilyenkor.
2023. júl. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
64%
Az 1-es ilyen 20 év körüli cicababa lehet, majd fog még vinnyogni 10 év múlva.
2023. júl. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
55%
1. vagyok 19 éves vagyok.
2023. júl. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
44%
Na, mondom én, hogy 20 körüli.
2023. júl. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%

Nyilván 1-2 alkalomtól semmi bajod nem lesz, de teljesen felesleges.

A gyakori szoli igenis káros, persze nem azonnal jelentkezik majd a káros hatás, hanem 5-10-15 év múlva.

2023. júl. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
De akkor miert mondjak azt hogy anyajegyekez okoz?
2023. júl. 3. 21:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!