Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Létezik hogy az edzés rosszat...

Létezik hogy az edzés rosszat tesz a gerincemnek?

Figyelt kérdés

Nincs sok időm mozogni (régen több volt), általában csak otthon szoktam reggel vagy este fekvőtámaszt, felülést, meg húzódzkodást csinálni. Egyszer olvastam a neten valami háterősítő gyakorlatot, hogy fekvőtámaszban könyökölve meg kell tartani magam, fél percig. Ez nem is volt nehéz, de ha utána felálltam, a derekam nem tudott normálisan, rögtön kiegyenesedni, mintha bekattant vagy begörcsölt volna. Azért semmi komoly nem volt, csak nem úgy álltam fel mint egy normális ember.

Aztán húzódzkodtam is és utána elkezdett fájni a hátam. Aznap este már alig bírtam kiegyenesedni, és vagy két napig fájt a hátam folyamatosan.


Kb egy hónapig nem edzettem és szinte teljesen rendbejöttem.


Most nemrég megint elkezdtem edzeni, a fekvőtámaszok után megint olyan furán egyenesedek ki, és mintha már megint nem lenne tökéletes a hátam, napközben sem. Pedig sose erőltetem meg magam, legalábbis én úgy érzem.


2010. okt. 13. 13:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Minden megeröltetöbb mozgáshoz előbb be kell melegíteni az izmokat. Ne a tornát hanyagold, hanem nézd meg, hogyan kell bemelegíteni az izmaidat. A sulyemelő a TV-ben, sem azonnal emeli a sulyokat, mert te ugy látod! Hátul bemelegít.
2010. okt. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igazad lehet, köszi. Jobban fogok figyelni erre.
2010. okt. 13. 21:49
 3/3 anonim ***** válasza:
A bemelegítés nagyon komoly dolog. Szép lassan kezdd, pár karkörzéssel, karlendítéssel. Nyakforgatással, térdhajlítással. A lényege, hogy nyaktól lefelé minden izmot mozgass meg, lagalább 10 szer. De csak könnyű dolgokat csinálj. Majd ez után kezdheted el a komolyabb erőkifejtést igénylő mozgásokat. Utánna is legyen levezető mozgás. Az egész nem több 20 percnél. Később már akár 3x sem lesz megerőltető...
2010. okt. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!