Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tenyleg ennyivel karosabb...

Tenyleg ennyivel karosabb lett a napon lenni vagy csak marketing az egesz...?

Figyelt kérdés

A kerdes azert fogalmazodott meg bennem,mert van egy 20 honapos kislanyomm.


Becsben elunk. Az osztrak parom es minden mas osztrak a strandon nyaktol bokaig UV szuros furdoruhaban plusz kis kalapba oltozteti a gyerekeket. A mi kislanyunk is ugy maszkal itt. Neha ugy gondolom azert ez tulzas ... de a parom mindenkepp ragaszkodik hozza es ha utanna olvasok minden cikkben ezt irjak hogy fontos.


Viszont...ha Pesten nyaralunk, epp most voltunk es lementunk a Balatonra...minden kis kolyok puceran futkoraszik.


Nem ertem igazabol, hogy akkor itt most hol az igazsag?


Ezert gondoltam azt lehet kicsit marketing az egesz...es a nyugaton elo jobban kereso embereket kapjak igy el?

egy ilyen UVs furdoruha plusz kalapka ha jot vesz az ember lazan 50 euro aztan ebbol van 2-3 ..ez sok magyar csaladnal sok tudom.


Tenyleg ennyive veszelyesebb lett a nap 20 ev alatt?



#UV-sugárzás #napsugar
2023. júl. 16. 12:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%

Országonként eltér szinte mindenben az ajánlás.


Pl.: hozzátáplálásnál a magyar védőnők/gyerekorvosok nagy része még mindig a 30-40 évvel ezelőtti szakirodalmat tartja a "szentírásnak".


Ugyanígy napozás tekintetében is eltérhetnek az ajánlások.

2023. júl. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
ertem. Igen eszrevettem ha gyerek neveles, taplalasrol van szo nagyon elteroek a gondolatok orszagonkent az anyukak között.
2023. júl. 16. 12:23
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az UV szűrős fürdőruha nyilvánvalóan csak biznisz, a ruha alatt nem éri a bőrt a sugárzás. Kalap az nagyonis kell, percek alatt napszúrást lehet kapni! 20 éve is veszélyes volt a nap, és most is.
2023. júl. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem marketing. Vagyis az mitől lenne marketing, hogy 11-15-ig a gyerekeket ne engedd a napra?

A WHO szerint is a legrákkeltőbb tényezők között szerepel az UV-sugárzás. Nem most fog gondot okozni, hanem 15-20-30 év múlva.

2023. júl. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Kell az UV védelem, de itt inkább bekenik valami 50+-os krémmel, amit te nem látsz a gyerekeken. A kalap és a napszemüveg itt is ajánlott, de azt is hangsúlyozzák, hogy 11 és 15 óra között egyáltalán ne legyenek a napon.
2023. júl. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A lába így is szabadon van. Vagy az UV ott nem támad?

Másrészről magyarországon is, szörfösök felöltöznek, hogy a nap ne szívja ki az erejét. Csak észrevetted már ezt magadon.

Balatonon max egy hetet vannak, ha valaki egész nyáron kint van, úgy beöltözik, mint a sivatagban.

2023. júl. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
6 a lábát is belehet kenni.
2023. júl. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

a laban amolyan vizi cipo van egyebkent.

2 het alatt 2szer lepett darazsba...en nem engedem ezentul mezitlab szaladgalni a fuvon ott ahol szokokut, viz van (ahol csomo meh es darazs van)

2023. júl. 16. 13:19
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem marketing.

[link]

2023. júl. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az én pesti ismerőseim ekkora gyereket mostanság úgy este 7-ig nem viszik ki a napra.
2023. júl. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!