Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Aki kereskedelem és marketing,...

Aki kereskedelem és marketing, gazdálkodási és menedzsment, turizmus vendéglátás és nemzetközi gazdálkodás szakon végzett az milyen munkákat tud vállalni?

Figyelt kérdés
kérlek konkrét állásokat írjatok le
2010. okt. 18. 19:45
 1/3 UM4 ***** válasza:
a fent leírt illetőnek már képesnek kell lennie önállóan keresni a munkaerőpiacon, vannak fejvadász cégek (munkaközvetítők), jelentkezz be többhöz is
2010. okt. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
még nem végeztem, most fogok éretésgizni, csak ezek a szakok csábítanak a legjobban, és szeretném tudni milyen álláslehetőségek felé nézhetek majd a jövőben (legalábbis remélem)
2010. okt. 20. 22:56
 3/3 anonim válasza:

Alapvetően mindegyik szak közgazdász diplomát ad. A kereskedelem-marketing szakon nyilván a marketing a leghangsúlyosabb, főként termékek reklámozása, eladása, piackutatás, stb. amivel ilyen végzettséggel lehet foglalkozni. A gazdálkodás-menedzsment vezetőket képez (közép- és felsővezetőket), így ott megtanulsz egy csomó mindent (elméletet) ami egy vállalat irányításához szükséges. (nyilván, az egyetem után nem azonnal felsővezetőként fogsz elhelyezkedni...:)) A turizmus-vendéglátás után rendezvényszervezéssel, szállodairányítással, egészségturizmussal stb. foglalkozhatsz. A nemzetközi gazdálkodás, hogy őszinte legyek nem tudom miben nyújt többet. A diplomához több nyelvvizsga szükséges, de a nyelvtudást úgysem az egyetemen fogod összeszedni. A tantervet nézegettem, több "nemzetközi" szóval kezdődő tárgy van, de ezek inkább látókörbővítőnek tűnnek nekem, mint valódi plusz tudást nyújtónak. Az NG inkább jól hangzik mint hasznos :)

Konkrét állásokat kértél, olyat sajnos nem tudok írni, mivel elvileg egy kereskedelem-marketinges végezttségű is közgazdász és ugyanúgy el tudj elvileg helyezkedni olyan pozícióban is, mint egy gazdálkodás-menedzsmentes, ez nagyon függ attól, hogy az adott cég mennyire speciális tudású embert keres magának. Remélem azért ezek az általánosságok, amiket leírtam valamennyit segítenek.

Én személy szerint ezek közül a gazdálkodás-menedzsmentet javasolnám neked, de nyilván sok múlik azon is, melyik érdekel jobban. (Én egyébként pénzügy-számvitelre járok, szóval nem a saját szakomat reklámozom.)

2010. dec. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!