Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » EKG-n voltam tegnapelőtt (egy...

EKG-n voltam tegnapelőtt (egy leendő műtéthez kell). A gép a görbék mellé azt írta a szalagra, lentebb írom...?

Figyelt kérdés

Azt írta a szalagra, hogy lehetséges, hogy anterior infarktus volt az elmúlt időben, kora nem ismert. (Az előző szalagomon ilyen nem volt 4 éve). Menjek el a háziorvoshoz. Az meg odébb lökte a papírt, és ordibált velem, hogy "ez nem diagnózis", mit vagyok beszarva. (Szoktak rosszulléteim lenni egyébként, elgyengülés, légszomj, látszólag minden ok nélkül, és pár perc alatt rendeződik). Kegyesen beutalt kardiológiára, januárra kaptam időpontot.

Utána mennétek magánban a dolognak?

(F/46)



2023. júl. 25. 11:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szarul is szoktál lenni, a leleted alapján a gyanú fennáll, a doki is odaadta a beutalót, nem is akarsz fél évet várni... Lehet úgy jársz a leggyorsabban, ha felkeresel egy sportorvost, hogy szeretnél így "vénségedre" aktívabb életet élni, szeretnéd felméretni magad, és úgy edzőt keresni...


Jó eséllyel csinál egy terheléses EKG-t, és majd mond valamit, nem olyan magas lóról, mint a háziorvosod.

2023. júl. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Alapból tényleg nem kell szoktak foglalkozni a gép által írt diagnózissal, mert nem pontos. Egy bizonyos görbe az egyik egyénnél teljesen általános, míg a másiknál problémát jelezhet (lásd pl. jobb szárblokk). De ettől függetlenül egy általános kardiológiai vizsgálat indokolt lehet.
2023. júl. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A gép totál hülyeségeket is rá szokott írni, valamikor áthúzzuk, valaki újat is készít inkább, nehogy a beteg azt higgye, hogy igaz.

Ha vannak rosszulléteid, akkor nyilván indokolt a vizsgálat, a magánorvos leginkább a pénztárcád függvénye.

2023. júl. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenkinek ment a zöld.
2023. júl. 27. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!