Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van valamilyen nyugtató...

Van valamilyen nyugtató hatású vitamin?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok, ami tényleg nyugtató hatású, de megvehető egy drogériában. Eléggé ingerlékeny vagyok, és rosszul is alszom, de emiatt nem szeretnék nyugtatót (mint gyógyszer) szedni, de ha lenne egy ütősebb gyógynövényes cucc (pl. valeriana relax, bár arról több helyen olvastam, hogy gyengusz) annak nagyon örülnék. Magne B6ot szedtem, de azt úgy érzem fölösleges, semmit nem használ.
2023. júl. 30. 23:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%
B vitamin komplesszumot szedjél, jò az idegeidre!
2023. júl. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A Valeriana jó, teákban is sokféle van ami beválhat, én a Mecsek Nyugalom teát szoktam inni, de ugye hosszabb távon kell ezeket fogyasztani, úgy jobban kifejtik a hatásukat, bár egyénfüggő, nekem egy tea után is megnyugszik minden idegem. Magnézium és B vitamin, B12 vitamint is érdemes megpróbálni, ezeket együtt lehetne valerianás gyógynövényes teákkal szedni.
2023. júl. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
36%
A vitaminok nem nyugtatók sajnos. Írtad a valeriant egészen konkrétan. Tudtommal az sem egészen ártalmatlan függőség, tolerancia szempontjából. Ha befolyásolja az za életmódod, akkor akár lehetne gyógyszerben is gondolkozni.
2023. júl. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nekem ezek abszolút semmit nem segítettek.


Felirt az orvos 0,25-os Frontint, hogy napi 2x1 szemet vegyek be.


Egy súlyos műtét után voltam, az idegeim cafatokban, soha életemben nem szedtem semmit.


Nem vettem be a 2x 1 szemet, csak egy felet minden nap 10 órakor. Egész napra jó volt bőven. (nem is értettem a 2x1 adagolást, hiszen ez is bőven elég volt).


Miután meggyógyultam, már nem kellett.


Aztán még egyszer kerültem ilyen helyzetbe hogy kellett pár napig. Ideges és ingerlékeny voltam én is nagyon.


De aztan rajottem hogy csak az működik igazán, hogy meg kell szüntetni ennek a forrását. Az okát.

2023. júl. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én kánikulában rosszul alszom, olyankor valerianát szedek este, nekem bevált. Drogériákban többféle is van. A Sedacur fortét próbáltam még, az is jó, azt fogászatra szedem leginkább, de az csak gyógyszertárban kapható.
2023. júl. 31. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Magne B6, Citromfű, Valeriana.
2023. júl. 31. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Yogi tea -> Inner harmony.


Kiptóbálva és szinte olyan a hatása mint a 0.25mg Frontinnak.


Bioboltokban kapható. Lehet Dm-ben is vhol.

2023. júl. 31. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Lavekan vált be nekem a legjobban! :)
2023. júl. 31. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 hosszúhajú ***** válasza:
25%
valeriana harmony, sedativ pc homeopátiás , nervenpflege, teából orbáncfű citromfű,
2023. júl. 31. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
60%
macskagyökér tea
2023. júl. 31. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!