Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mik lehetnek a vöröses foltok...

Mik lehetnek a vöröses foltok a homlokomon, halántékomon? Csalódott vagyok.

Figyelt kérdés

Másfél évvel ezelőtt vörös foltok jelentek meg a homlokomon, egyik napról a másikra, először még csak halványan, majd erősebben és ez így váltakozik azóta. Egyetlen eseményhez tudom kötni a kivörösdéset, amikoris életmód váltásba kezdtem, tudatosan figyeltem arra, hogy mit viszek a szervezetembe, elhagytam az állati eredetű tejet és növényire váltottam, édességek, feldolgozott élelmiszerek szintén kikerültek az életemből. Fogytam is, izmosodtam is, szépen alakult minden, kivéve a kivörösdés a homlokomon. Azóta direkt visszaváltottam az állati eredetű tejre, és cheat day-eken eszem, amit korábban is, de a súlyom tudom tartani.


A kivörösdés nem gennyezik, nem váladékozik, nem viszket, fáj vagy csíp, és nincs szaga, alapvetően egy esztétikai hiba (vagy ennek tudom be), de húszas éveim közepén járó férfiként ezt most fájdalmasan élem meg.


Jártam általános orvosnál és bőrgyógyásznál is (ráadásul magánorvosnál), azt mondták, hogy seborreás demartitis és/vagy ételallergia, és ekkor megnyugodtam, hiszen kaptam rá krémet és sampont is, és el tudtam menni egy nutritív ételallergia vizsgálatra is.


Javallták a ricinusolajat (A vitaminnal), nizoral sampont, bioderma arclemosót és kivörösödés elleni arckrémet is. Mindet úgy kezdtem el használni, ahogy az orvos javasolta, de nem hatott (mindez április óta), a kivörösödések megmaradtak, sőt, nyáron a melegben ez rosszabb és jobban láthatóbb. Akkor is erősebbek a foltok, ha hajat mosok (standard headandshoulderst használok, lehet, hogy ezt nem lenne szabad?!), és meleg víz éri az arcomat (de lehet már csak én vagyok hipochonder :( ).


Szintén magánvizsgálat keretében megnézettem egy teljes vérképet, ételallergia vizsgálatot és hisztaminintoleranciát is - és az derült ki, hogy semmire sem vagyok allergiás, a vérkép is rendben van.

Utóvizsgálaton még nem jártam a bőrgyógyásznál, de nagyon nagyon csalódott vagyok jelenleg, azt nem tudom teljesen kijelenteni, hogy a kivörösödés elvesz a magabiztosságomból, de nem vagyok így kényelmes, lehet másoknak ez apró dolog, de rajtam van és minden nap a tükörbe nézek és zavar.


Arra is gondoltam már, hogy gombás a homlokom (de csak ott?!), azt nem tudom mivel tudnám kezelni, bár az orvos is megmondhatta volna, hogy ez gomba, és nem nekem kellene hipotézisekbe belemenni... :(


A testvérem azt mondta, hogy lehet, hogy autoimmun betegség - hogy mivel alapozza azt nem tudom, de már ezt is bevettem a listába.


Volt aki azt mondta, hogy stresszalapon történhet hasonló dolog emberekkel, de nem tudnám egyértelműen kijelenteni, hogy stresszes az életem.


Amire a vizsgálat nem tért ki az a tartósítószer allergia, ezt olvastam valahol, hogy ilyen is létezik, szóval nem dobom ki a kukába az ötletet, lehet, hogy egy szerencsés vagyok egy ilyen ritkának tűnő allergiával/intoleranciával.


Valakinek ötlete, javaslata, látott már hasonlót, hogy mivel nézhetek szembe?:(



#allergia #homlok #ételallergia #kivörösdés #seborreás demartitis
2023. aug. 5. 16:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyesmim van, nekem a Pimafucort kenőcs segít. Annyi, hogy nem mulasztja el véglegesen. Receptes, szóval fel kell íratnod.
2023. aug. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mikor volt az életmód válktás? Nap éri-e vagy árnyékolod ( pl kalap). IgG vagy IgE volt az allergia vizsgálat?
2023. aug. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!