Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyógyszer bevétele szempontjáb...

Gyógyszer bevétele szempontjából mennyire számít étkezésnek, ha megeszem egy joghurtot, vagy pár szem kekszet?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy a gyógyszer tájékoztatója azt tartalmazza, hogy étkezés előtt/után/közben vegyük be.

Vagy jelentősebb mennyiségű ételt kell ilyenkor elfogyasztani a gyógyszer megfelelő felszívódásához, és lehet, hogy a fent említett joghurt vagy keksz kevés ehhez?



2023. aug. 7. 07:10
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

Joghurt - szerintem - nem a legjobb ötlet gyógyszerekhez, mivel tejtermék, és az megváltoztatja a gyógyszerek felszívódását. Nem véletlen, hogy se tejet, se kakaót (vagy hasonló tejterméket) nem javasolnak gyógyszer bevételéhez.

A keksz az oké. Pár szem már megfelelő a gyógyszer felszívódásához, kivéve, ha zsírban oldodó vitamint szedsz, mert ahhoz nem elegendő.

2023. aug. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bizonyos gyógyszerekhez elegendő. De mivel nem lehet tudni milyen gyógyszerről van szó, és én nem vagyok orvos sem gyógyszerész az a legbiztosabb ha tőlük kérdezed meg. Nem kell elmenned kezelőorvoshoz vagy a gyógyszertárba, telefonon is rákérdezhetsz. Elmondod milyen gyógyszert szedsz, és pontos tájékoztatást kérsz hogy, menyi táplálékkal, folyadékkal vedd be azt. Illetve , hogy mi legyen az a táplálék vagy folyadék amit javasol. Pontos tájékoztatást adnak róla. Nem vényköteles készítményhez kértem tájékoztatást, és a gyógyszerész pontos kulturált választ adott.
2023. aug. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem elég lenne, bajom még nem volt belőle. Vagy egy alma.
2023. aug. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem is elég, mert amikor későn kelek, akkor nem "reggelizek", csak eszem 1-2 kekszet, hiszen 1,5-2 órán belül úgyis ebédelünk.


A reggeli gyógyszerhez az is ok, meg tejeskávézok (de rizs- vagy kókusz italból, szóval az nem klasszik tejtermék).

2023. aug. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szintúgy mint 4-es, reggel egy kis kekszi, ha nincs este szexi (ha-ha), tejcsi úgyszint, kis kávé esetleg, egy-két szilva, de nem a szemem alá, vagy bármi ami a kezem ügyébe kerül, és ehető, lemenni még nem ment le úgy a cukrom, hogy el is ájuljak tőle. A gyógyszit, vitit meg meg sem érzem!
2023. aug. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Utolsó, pedig azért szeded, hogy megérezzed! 🙂


Köszönöm a válaszokat, jöhet még! Majd rákérdezek a patikában is, de reméltem, itt is akad egy gyógyszerész!

2023. aug. 7. 18:51
 7/7 anonim ***** válasza:
Dr. Ötker vagyok! Mi a kérdése?
2023. aug. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!