Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az autizmus mennyire számít...

Az autizmus mennyire számít alapbetegségnek a Covid 19 szempontjából?

Figyelt kérdés
Így tudtam ezt a kérdést megfogalmazni.

2021. márc. 9. 21:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%
Te normális vagy?
2021. márc. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%
Nem számít, nincs összefüggés.
2021. márc. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Maga az autizmus közvetlenül nem okozza a covid súlyosabb lefolyását. Viszont ha a kommunikációs problémák miatt nem kerülsz időben orvoshoz (pedig már kéne), vagy a kórházban nem tudsz megfelelően kommunikálni, az okozhat komplikációkat. Nekem a szenzoros hiperszenzivitásom is felerősödik, ha beteg vagyok, például nehezen tudok elviselni magamon olyan ruhadarabokat, amikkel máskor semmi bajom. De ez persze nem egy életveszélyes dolog.
2021. márc. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem tekintik alapbetegségnek tudtommal.
2021. márc. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Baromira nem. Rizikonak viszont szamit megfertozodes szempontjabol. Autistaknal maszk hasznalata es egyeb szabalyok betartatasa eselytelen.
2021. márc. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
#5, azért ez nem így van. Némelyik autistának tényleg van ezzel gondja, de sokan közülük nagyon is jól (akár kényszeresen) követik a szabályokat. Egy szenzorosan túlérzékeny autista lehet, hogy nem lesz képes elviselni a maszkot (de az is lehet, hogy nem fogja zavarni), sokaktól viszont azt hallom, hogy kifejezetten élvezik, hogy nem látszik ki arcuk.
2021. márc. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
5-is vagyok. Bocsanat, tudom, hogy szeles spektrum az autizmus. Arra ertem az altalanositast, hogy Covid szempontjabol kizarolag csak emiatt jottek kepbe. Egyesult Kiralysagban szoba kerult, hogy ok es a tudom, hogy teljesen mas, ertelmi fogyatekosok is szamitsanak veszelyeztetett csoportnak oltasi sorrendnel, mert vedekezesben hatranyban lehetnek.
2021. márc. 15. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#7, igen, ebben a formában jogos.
2021. márc. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az autizmus nem egy betegség, hanem egy kommunikációs, szociális, viselkedési rendelleneségű állapot.
2021. ápr. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ilyent is hallottam nemrég.:


[link]

2021. ápr. 21. 21:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!