Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alkar torese volt-e mar...

Alkar torese volt-e mar valakinek, amit muteni kellet es serult a nervus ulnaris is? Mennyi ido alatt epult fel egeszen?

Figyelt kérdés
Alkar torest szenvedtem, amit muteni kellett.Serult a nervus ulnaris, aminek kovetkezteben nem tudom mozgatni az ujjaimat, vagyis csak kinyujtani meg behajlitani tudom egyutt, kulon-kulon nem, es egymastol eltavolitani sem.Ugy tudok megfogni valamit, ha a masik kezem segitsegevel az ujjaim koze helyezem.Milyen termeszetes gyogymoddal tudnam elosegiteni a mihamarabbi gyogyulast?
2010. okt. 15. 11:51
 1/3 anonim válasza:

Az idegsérülések sajnos nagyon lassan regenerálódnak. A kérdés az, hogy a törés után a műtét előtt milyen volt a funkció. Lehet, hogy becsípődött a törési résbe a két csont közé, vagy a műtét alatt sérült, ami sajnos előfordul. Több eset is lehetséges, az egyik, ha teljesen elszakadt, ebben az esetben nem biztos, hogy egyáltalán meggyógyul. A másik, ha csak megzúzódott vagy kicsit megszakadt, ilyenkor attól függően, hogy milyen messze van a szakadás az ideg-izom kapcsolattól változhat, minél messzebb van, annál lassabb a gyógyulás. Ezekben az esetekben minimum néhány hónap, de több, mint egy év is lehet!

Gyorsítani úgy tudod, hogy tudatosan tornáztatod, mozgatod az ujjaid, a kiesett funkciókat is próbálgatod, ha nem is sikerül megmozdítani. Illetve keresd fel az orvosod, hogy küldjön gyógytornára és ingeráram kezelésre!

Jobbulást!

2010. okt. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszt.
2010. okt. 27. 09:22
 3/3 anonim válasza:

Udv.

sajnallak,hisz en is hasonlo helyzetben vagyok.bal alkarom eltorott.mind a ket csont radius-cubitus.egyik egy hosszu palcaval,a masik egy acel lappal es 6 csavarral lett osszefogva.,epp ma voltam vizsgalaton mivel le telt a 6 het.sajnos meg ra kell huznom 20napot.nem fortak rendesen ossze...nagyon faj az hogy ennyire eltort..maj 23 dikan megyek vissza es remelem minden jo lesz.akkor leszedik es 27diken ballagok.ujjaimat tudom mozgatni,az egesz kezemet...lehet epp azzal rontottam el hogy sokat tornaztattam es nem hagytam pihenni,teszek-veszek vele olyan 1.5-2 kg a teherbrasa.annal tobb mar faj.

Gyogyulast neked kollega !

2011. máj. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!