Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért lettem ilyen korán...

Miért lettem ilyen korán szinte egyből le véglegesítve? Vagy ez nem végleges? (Rokonomat minden 2 évben felülvizsgálja bizottság)

Figyelt kérdés

19 évesen lettem leszázalékolt. Miután, 2019.06.12-én középiskolai tanulmányaim be fejeztem, indítottuk a leszázalékolást. 2019.07.31-én lettem felülvizsgálatra hívatva. Azaz iskola után majdnem 2 hónapra. Ezt a határozatot kaptam.


Egészségi állapot:12%

Összervezeti egészségkárosodás (ÖEK):88%

Minősítés:D

Következő felülvizsgálat időpontja: állapota alapján felülvizsgálata, nem szükséges.


Röviden, tömören összefoglalva: Nagyfokú rövidlátóként születtem. 3 évesen -15 Dioptriával kezdtem. 2017-ben levált a retinám, hiába műtöttek bal szememre örökös vak maradtam. Pedig még látásjavító implantátumot is be ülettek +retina stabilan vissza lett fektetve. Mégis vak maradtam rá. Ugye nagyfokú rövidlátóknak vékony a retinájuk. A jobb szemem az amire látok szemüveggel.. a szemüveggel ami jelenleg -19Dioptriás látok vele a jobb szememre 0,2 azaz 20%-ot. Itt is vékony a retina, de szerencsére még itt nem szakadt le(ne is szakadjon mert végem lenne nem látnék...


Emelett szintén 4 éves korom óta nagyotthallok, halláskészüléket hordok. 14 éves korom óta magasvérnyomásom is van amire reggel 1, este 1 tablettat szedek.


23 éves vagyok.


Látásom súlyos fokú, a hallasom pedig nagyfokú. Vérnyomásom 2 gyógyszerrel azaz kombinálva van kezelve így 125/75, 130/70.


Gyogyszer nélkül 170/100 lenne kb.... nos kerdesem: hogy van az hogy a 35 éves korában leszázalékolt rokonomat 3 évente felülvizsgálják pedig 52 éves, engem pedig egyszer vizsgálták felül és véglegesítettek.. szerintetek mennem kell még valaha az életben újabb felülvizsgálatra?


2023. aug. 17. 20:21
 1/7 A kérdező kommentje:
Hozzá tenném, mellete dolgozom mióta le százalekoltak, munkába álltam. 8:00-14:00 ig. 6 órás vagyok. Ülő munkát füzetet spirálozok, papírokat csomagolok.
2023. aug. 17. 20:22
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A rokonnak jobb értékei lehetnek vagy nem maradandó károsodása van, arról semmit nem írtál. Nem az életkor számít, akinek pl. nincs végtagja, ott hiába ellenőriznének X évente bármit, visszanőni már nem fog.

Hacsak nem változtatnak a vizsgálatot előíró törvényen, módszertanon, ami miatt újra ki kell értékelni, akkor marad a "felülvizsgálat nem szükséges".

2023. aug. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A rokonnak mi baja van, ami miatt leszázalékolták??? Feltehetöen ott lehetséges javulás
2023. aug. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rokonomnak mellrákja volt, meg tüdő rák, magasvérnyomás, véralvadás, ízületi betegség.
2023. aug. 17. 20:41
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezek mind változhatnak elvileg
2023. aug. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
33%
Nem unod még, hogy már 4x-re teszed fel a kérdést??? Az előző 20 válasz nem volt elég...
2023. aug. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
28%

"Nem unod még, hogy már 4x-re teszed fel a kérdést???"

Jelenteni is szoktad, vagy csak itt szóvá tenni?

2023. aug. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!