Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy lehet valaki ennyire...

Hogy lehet valaki ennyire közömbös magával szemben?

Figyelt kérdés

Van egy 43 éves nő ismerősöm. Akad jó pár eü. problémája amik inkább az életmódja miatt vannak.

Pajzsmirigyes, el van hízva, nagyon rosszak az ízületei (főleg a térde, lába fáj a túlsúly miatt meg a gerince). Alig van haja, nagyon csúnya a bőre és baj van a cukrával is.


Tudja, hogy vannak ilyen problémái, sokszor alig bír menni, nyilvánvalóan le kellene fogynia, kevesebb szemetet zabalnia, sportolni kellene neki, és beszedni a gyógyszereket amit felir a belgyógyász.


De.. nem teszi.


A diétát azonnal visszautasítja, imád zabálni, nagyon durva mennyiségeket eszik meg zsíros vagy cukros dolgokból. Azt az orvost, aki ki meri osztani, hogy talán nem így kellene élni, azonnal lecseréli. Általában idős orvosokhoz jár csak akik már lesz.rjak, írnak neki valami bogyót és csokolom.. de aztan a gyógyszereket sem szedi be mert szerinte nincs rá szüksége.


Szóval én ezt nem értem.. valaki miért csinál ilyet magával? Ez ilyen lassú öngyilkosság ha jól belegondolunk. Én ezt a nőt már vagy 10 éve ismerem és ezidő alatt egyszer sem láttam motiváltnak semmitől.. Miért?



2023. aug. 19. 08:00
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Minek soroljam, nem ismered őket.

Vannak emberek akiknek nincs választása. Aki mondjuk úgy születik, hogy beteg és együtt kell élnie vele.


Mindegy is, látom itt is az megy, hogy senkinek semmi köze hozzá más mit csinál, meg én vagyok a hülye. Látatlanban, engem le lehet szólni de én aki ismeri a másikat az ne ugasson bele. Ok, nem is..

sztem azért tart itt a világ mert mindenki lobogtatja ezt a "mi közöd hozzá kártyát"


hidd el, van hozzá közöm de nem tartozik senkire h mi, meg nem ez a kérdés.

2023. aug. 19. 09:03
 12/16 anonim ***** válasza:

11


Gondoltam. Tehát nem tudsz 1 embert sem mondani, csak így legalább úgy tűnt, hogy mintha sok ember küzdene ennél 100x nagyobb problémával.

2023. aug. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
#2: Meg van, amikor a páciens mindent betart, de az orvos mégis azt feltételezi, hogy nem és ezért nem vizsgálja ki, hogy miért romlik tovább az állapota. Ez a rosszhiszemű, hanyag, lusta hozzáállás az eredménytelenségével aztán elveszi a kedvét annak, aki több évtizede küzd. 43 évesen már kinek meg hova? 140 kg-ról 60-ra fogyni egészségesen több év. A felsorolt problémákkal a fogyáshoz meg azért nem ártana, ha gyógytornász és dietetikus is foglalkozna a beteggel.
2023. aug. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
:) de nem fog vele foglalkozni senki, mivel a nő leszarja magát is meg az orvost is meg tanácsait is, meg mindent csak zabal és vinnyog, hogy milyen szerencsétlen. De látom az emberek nagyresze erre vevő. sajnaljátok csak ti is, ez tartja fenn. én nem fogom
2023. aug. 19. 11:10
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem kell sajnálni, de "megmenteni" sem. Senkit nem kell megmenteni, aki direkt nem kér segítséget. Lehet érte vmi trauma, és az evésbe menekül. Mindenkinek szíve-joga úgy tönkre tenni magát, ahogy akarja. Akkor segíts rajta, ha kéri.
2023. aug. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

En nem írtam olyat, hogy meg szeretnem menteni.

Nem is szeretném, mert szerintem nem is lehet.

De.. mondjuk a nyivakolását se szeretném hallgatni...

2023. aug. 19. 16:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!