Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy lehet valaki ennyire...

Hogy lehet valaki ennyire közömbös magával szemben?

Figyelt kérdés

Van egy 43 éves nő ismerősöm. Akad jó pár eü. problémája amik inkább az életmódja miatt vannak.

Pajzsmirigyes, el van hízva, nagyon rosszak az ízületei (főleg a térde, lába fáj a túlsúly miatt meg a gerince). Alig van haja, nagyon csúnya a bőre és baj van a cukrával is.


Tudja, hogy vannak ilyen problémái, sokszor alig bír menni, nyilvánvalóan le kellene fogynia, kevesebb szemetet zabalnia, sportolni kellene neki, és beszedni a gyógyszereket amit felir a belgyógyász.


De.. nem teszi.


A diétát azonnal visszautasítja, imád zabálni, nagyon durva mennyiségeket eszik meg zsíros vagy cukros dolgokból. Azt az orvost, aki ki meri osztani, hogy talán nem így kellene élni, azonnal lecseréli. Általában idős orvosokhoz jár csak akik már lesz.rjak, írnak neki valami bogyót és csokolom.. de aztan a gyógyszereket sem szedi be mert szerinte nincs rá szüksége.


Szóval én ezt nem értem.. valaki miért csinál ilyet magával? Ez ilyen lassú öngyilkosság ha jól belegondolunk. Én ezt a nőt már vagy 10 éve ismerem és ezidő alatt egyszer sem láttam motiváltnak semmitől.. Miért?



2023. aug. 19. 08:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Erre ő tudhatja a választ egyes egyedül. A diétát megértem, mert ha nincs látványos hatása, akkor azért nem éri meg lemondani a jó/szeretett ételekről. Az idős orvosoknak van rutinjuk, nem hiszem, hogy azért választ magának valaki idős orvost, hogy az lesz.rja.
2023. aug. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Lehet, de nekem az a tapasztalatom, hogy az idős orvos nem fog leállni győzködni mert már százezer ilyen zsirmajas 140 kilós mancikát látott már aki nem fogadta meg a tanácsát, míg egy fiatal, mondjuk szintén 40-es simán, még nekiáll győzködni. Nőként egy nőtől én sem szívesen fogadok el amúgy kritikát. Nekem is szarul esne a kritika ha olyan, biztos neki is. Csak bennem van annyi hogy talan megfontolom, hogy jaj lehet változtatni kellene ha nem akarok 50 évesen meghalni..


A diéta nem választható opció pl egy cukorbetegnek, stb.. szóval látszat ide vagy oda.. az alapvető lenne.

2023. aug. 19. 08:30
 3/16 anonim ***** válasza:

Azért ez egy nagyon komplex probléma és ahhoz hogy látható változás legyen évek kellenek, ráadásul megfelelő lelki támogatás.


Gondolj egy aránylag banális dologra, mondjuk egy herpeszre. Milyen depresszívvé és rosszkedvűvé tudja tenni az embert az, ha 2 hetente mindig kijön az ajkadon a herpesz, ronda, vörös, nedvedzik, fáj, hiába kened minden szarral mindig előjön. Az életkedved is elmegy, pedig tényleg semmi egy túlsúlyhoz, gerincbetegséghez, cukorbetegséghez képest.


Ezt most kicserélheted bármire. Nyakfájás, vagy éppen pattanásos bőr, ekcéma, akármi. Amikor komplex probléma van, akkor ezek már nem olyan egyszerű dolgok. Én például világ életemben vékony voltam, soha nem kellett diétáznom, elképzelni sem tudom milyen az, de biztos vagyok benne, hogy egy makk egészséges embernek is önmagában nehéz a fogyókúra és a diétázás. Ezt tartani hónapokon, éveken át, szóval biztos kell egy jó adag önfegyelem.


Ráadásul nem is feltétlen lesz pozitív változás, lehet annyit érne el "csak" az életmódváltással, hogy nem romlana tovább az állapota.


Szóval nem kell azt gondolni, hogy ha holnaptól sportol, meg rendesen étkezik, 0 cukor, meg ő lesz az egészséges élet mintapéldánya, akkor 2 év múlva kinő a haja, semmiféle ízületi problémája nem lesz, egyszer csak elmúlik a cukorbetegség és úgy fogja magát érezni a testében mint egy 8 éves gyerek.


Én azt gondolom, könnyű okosnak lenni kívülről és talán én vagyok a legjobb példa rá, hogy vékonyként sosem néztem le vagy mondtam azt egy kövérnek hogy "jaj fogyjál le és akkor 1 év múlva a nap is rád süt", mert tisztában vagyok vele, hogy azért ez nem ennyire fekete-fehér.


Ilyen komplex problémánál folyamatos támogatással lehet életminőséget javítani, de 1 probléma is depresszívvé tudja tenni az embert, nem még több.

2023. aug. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Én téged nem értelek.

Ha ennyire tisztában vagy az ismerősöd problémáival, miért nem vele beszéled meg?

Adhatnál tanácsokat, kibillenthetnéd a holtpontról, esetleg egy őszinte beszélgetés keretében az ő álláspontját is megismernéd.

Azzal nem segítesz hogy itt a gyakorin szőrnyűlködsz, micsoda emberek vannak.

2023. aug. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
51%
Mi közöd hozzá? Mindenki úgy él, ahogy jól esik neki. Nem mindenki akar sokáig élni.
2023. aug. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Értem én, de valahol el kellene kezdeni a változást, halogatni lehet még kifogást keresni de ettől még az állapota romlik majd, és amúgy az is nagy eredmény lenne ha már csak stagnálna. Vagy az úgy rendben van, ha valaki ennyi idősen feladja és csak várja lassan hogy mozgásképtelenné váljon és meghaljon?

Csomó ember küzd ennél nagyobb problémákkal, mégis tesznek magukért.

2023. aug. 19. 08:42
 7/16 A kérdező kommentje:
Na, latom megjött a "minek ment oda?" válaszadó (5) is. Te minek jöttél ide..?
2023. aug. 19. 08:43
 8/16 anonim ***** válasza:
51%
Te meg kérdező, a tipikus mindent jobban tudó, más életébe beleszóló, megmondó ember vagy. Fogd fel, hogy semmi közöd hozzá, hogy ki hogy él. Ezer oka lehet, hogy nem akar változtatni. És igen, nem mindenki akar hosszú életet, ez van.
2023. aug. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Csomó ember küzd ennél nagyobb problémákkal, mégis tesznek magukért."


Mint például? Ki az a csomó ember nagyobb problémákkal? Tudsz esetleg egy párat felsorolni a csomóból?

2023. aug. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a nőt róla. Aztán készülj, hogy elküld melegebb éghajlatra (nagyon helyesen)
2023. aug. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!