Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy egyes...

Miért van az, hogy egyes tudatmódosítok vagy gyógyszerek nem fejtenek ki a hatást az első vagy első pár alkalommal amikor kipróbálja őket valaki?

Figyelt kérdés

Előre szólok csak tisztázzuk, hogy a kérdést nem azért írom ki, hogy bárkit is biztassak vagy elrettentsek valamitől is. Egyszerűen csak érdekel a kémia és a biológia. És tudni akarom azt, hogy az agy, hogyan ès miért reagál ezekre a dolgokra így vagy úgy! Én nem ajánlom senkinek mondjuk a kipróbálást mert utána nagyon könnyen bele lehet csúszni. Sajnos a Cannabis is egy kapudrog.


Nos lényegre, az agynak a kémiája okozza ezt a dolgot, hogy nem érzi először a használó és az, hogy annyira erős, elképzelhetetlen cuccok ezek, hogy egyszerűen az agy nem tudja feldolgozni mi történt, nem tudja fogadni az új cuccot és ezért nem képes mutatni ilyenkor semmit? Mert az agy annyira szétfoszlik ilyenkor? Pl ez szokott lenni a legtöbb embernél a Cannabis, Kokain, Hallucinogének, Heroin és más op, Szerecsendió, Ritalin, Éter de, hogy ne csak ilyeneket említsek Antibiotikum esetén esetén is bár az nem az agyra hat de az elején nem nagyon használ egy betegség leküzdésében. Éppen ezért is lesz, hogy aki a kólával vagy opiátokkal, opioidokkal szórakozik az bizony kb előbb lesz fizikai függő mint mentális. Más dolgok mint az Alkohol vagy a Ecstasy pl a legtöbb embernél egyből megjönnek ha nem is úgy ahogy kell. Érdekes, hogy az előbbi sorba pont a természetes vagy fél szintetikus cuccok szerepelnek. Utóbbiban pedig amiről hallottam az ugye az ecs egy szintetikus xar ami azért baj mert mindig felvan ütve ugye. Ezért nem érdemes még csak kísérletet sem tenni a kipróbálásukra.

Én csak a thc-röl tudok nyilatkozni az első két alkalommal kb semmit nem éreztem pedig első cigim az egy kemény hasisos volt. A harmadik-hetedik alkalom jó volt. A harmadikban-negyedikben még csak félig meddig éreztem mondjuk. Utána érdekes pár alkalommal mindig beroszulás lett a vége kevéstől is akár. Akkor egy darabig el is rettentem tőle. Volt olyan amikor azt hittem meghalok mert el is ájultam az utcán, meg hánytam mint a muranyi kutya, rossz dolgokat haluztam. Elmesélek egy sztorit, nos van egy barátom aki pár hete próbálta ki az lsdt. És én voltam az aki vigyázott rá. De nem volt szüksége rá mert a darab szerintünk biztosan 100ug felett volt. De mégis csak annyi történt a haverommal, hogy 2-3 óra múlva ütött be neki teljesen. De nem, hogy nem verte szét az egóját. De még csak nem is nagyon haluzott jobban vagy találta fel magát jobban mint egy erős betépéstől pl. A hatása is olyasmi volt szerinte.A szemét sem nagyon csukta be mert elvileg az sem volt durvább. Egy-két bevillanása volt még színeket sem látott. “Meg egyszer volt amikor megszólította a cucc, hogy mutat neki dolgokat amiket még nem tud”De utána semmi. Boldog volt a hatása alatt, de nem az amit várt másik dimenzióba pedig főleg nem lett kilőve. Pedig még albánt, ecst a lejövő után pedig frontint is fogyasztott rá 7 óra múlva meg aludni is tudott már pedig elvileg nem lehet dupla annyi idő múlva sem. De semmi nem erősítette meg. Ő egyrészt a haluk miatt próbálta volna ki másrészt pedig leginkább amiatt, hogy szebben láthassa a világot alapból egy átlagos vagy kissé boldog srác vannak bajai de elfogadta pl, hogy nem találhat úgyse barátnőt már de lehet jobb is egyedül neki. És 20 évesen inkább azzal érdemes jobban foglalkoznia, hogyha megérett felnőtt ember lesz addigra minél jobb végzettsége legyen és így minél gazdagabb életet tudjon teremteni magának. És ezeket a dolgokat akarta magában végképp rendbe tenni. De most csalódott egyszer mondjuk 2660ug elfogyasztását tervezi. Ő már előre eltervelte, hogy ezt bizony csinálni fogja ha tudja. Kipróbálás előtt. Másik ilyen eset 1,2-1,3gr gombával történt, de ahhoz nincs közöm csak halottam, hogy a csávó szintén nem érezte eléggé. No Halu, No spritualitás, No ego death. Máskor meg kicsit kisebb adagtól meg világvége xd. Csak nem volt könnyű hozzá jutni egyszer sem xd meg nem volt olcsó.


Ezek a dolgok is szintén azért történtek akkor mert az agyuk nem tudta befogadni az új, ismeretlent. Ezért is nem éri meg egyszer kipróbálni valamit meg ezért is nem lehet? Mert egyszerűen felesleges mert úgyis lesz több alkalom is utána pedig jön is a visszafordíthatatlan függőség? Vagyis vagy nem próbálod ki vagy pedig utána már fogyasztod úgyis mindig kivéve ha nem vagy nagyon erős mentálisan vagy nem történik valami nagyon pozitív változás az életedben?



2023. aug. 23. 14:47
 1/5 Zcom09 ***** válasza:

Az a gond hogy annyi féltudományos alapállítást és feltételezést vezetsz fel, hogy olyan mintha te magadnak már kisakkoztad volna az egész. A legtöbb felvetésednek nincs tudományos alapja vagy erős statisztikai elfogultságra alapul, és össze vissza cserélgeted az okot és az okozatot.


Például a fű, gomba és az lsd mind növényi termékek (jobb esetben) ami az jelenti hogy változó a hatóanyag tartalmuk. Fűnél kezdő használók gyakran nem megfelelően szívják be a füstöt. Emellett lehet hogy pont az az adag gyengébb volt. Ugyan ez az lsd nél. Ez az anyag érzékeny a fényre és a hőre, álltalában egy része elbomlik mire eljut a felhasználóhoz. Ezen kívül a rettentő kis mennyiségek miatt komoly gyakorlat és berendezés nélkül lehetetlen egyenletesen feljuttatni a papírra. A legtöbb utcai lsd nem hogy össze vissza van felvíve a parpírra, de még az is játszik hogy aki gyártja spórolt az adagon. Ráadásul az lds felszívódása a szervezetben jelentősen függ az egyéntől és is. Ugyan ez a gombánál azok híresek arról hogy nagyon ingadozó a hatóanyaguk.


Az ilyen változókat tejesen figyelmen kívül hagytad és egyből alaptalan elméleteket kezdtél el gyártani az agy működésérő. Ha először agyrázkódásod van akkor azt nem fogod érezni, mert az agyad nem tudja mit kéne csinálni? Nem, ugyan úgy ahogy a drogoknál is az agyad ilyenkor próbál ugyan úgy funkcionálni, csak nem tud, nincs olyan hogy egy receptor hirtelen nem működik mert valami új dologgal találkozik. A drogok hatása pont abból érkezik hogy az agy nem tudja hogy mit csináljon.

2023. aug. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát igen a fű valósz gyenge volt, a hasissal együtt is és több próba kellett a gyenge minőségből mire rendesen beverettél. A bélyeget lehet megfogtátok (vagy akitől vettétek) izzadt kézzel és már el is tűnt a nagy rész hatóanyag (vagy eleve gyenge volt).

Van olyan akinél tényleg elsőre nem jön a meg a megszokott dózis, olyankor növelni kell (pl egy ismerősömnél is elsőre 1 grammos ciki kellett) de általánosan a gyenge minőségű cumó miatt szokott ez lenni.

2023. aug. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az valóban meglehet, hogy különböző erősek de tudtommal a fű, hasis és gomba általában erősek szoktak lenni itthon. De az LSD bélyegek is 200 felett vannak haverom mondjuk csak felet tolt valami piros-sárga valamiből. De kis halukat csinálnia kellett volna. Bár igaz a tárolás ő fénytől, hőtől elzárva tartotta pár napig. De azt, hogy a kokain, heroin, szerecsendió nem adják be, hogyan magyarázzátok. Általában ezek min közepes erősek nem hiába drágák. És itt az “olcsó” 13-15 ezres kolákra gondolok pl. Szerecsendióbol 20g is szétvág alapból.
2023. aug. 23. 18:48
 4/5 anonim ***** válasza:

A dílerek (meg hasonlók) mindent szét ütnek itthon. Kokain? Heroin? Örülhet az ember ha eléri a 10%-ot. Na most nektek még azt is beütötte az utolsó ember és így nem éreztetek semmit. Egyszerűen ilyen itt a drog helyzet.

A szerecsendiót normál testsúly mellett is 30-35 grammal érdemes min bepróbálni és nehogy Luculus-os legyen (mert az hatástalanabb). 20 az kb semmi :)

2023. aug. 24. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#4 Most láttam a végét. Nekem a luculosos szerecsendió is beadta de néha horvath rozi is szokott lenni pl. Melyik kozuluk a legjobb?
2023. szept. 12. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!