Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek is szörnyű az...

Szerintetek is szörnyű az elfekvő? A minap volt "szerencsém" elmenni egy ilyen kórterembe?

Figyelt kérdés

borzalom volt látni,mi lesz az emberi testtel...végstádiumban lévő idős nénik ott jajongtak,volt aki félig öntudatlanul csak a plafont bámulta,mindegyik katéterezett volt.Én NEM AKAROK ILYEN SORSRA JUTNI!!!


Akkor döbbentem rá hogy véges az élet!! Hiába vagyok fiatal,egyszer én is igy fogok meghalni és ez a tudat elviselhetetlen számomra!És hogy ott,akkor megbánnak egy csomó olyan dolgot amit nem tettek meg!!De már késö! És én is ugy élek évek óta hogy csak halogatom a dolgokat,nem lépek pedig kéne! Nem tudom értitek-e?

Mindenesetre aznap este elmentem egy ereszd el a hajam buliba,amiben már rég voltam( bár majd meg süketültem) .D

! Csak hogy érezzem hogy élek!Ott,akkor nem is érdekelt volna,ha megcsalom a páromat vagy bármi mást teszek,csak az lebegett a szemem elött hogy ne igy muljon el az életem ahogy most vagyok!! (szerencsére nem volt semmi)

Azóta próbálok minden napot kiélvezni,becsülni,mert tudom hogy véges az élet. Ti hogy látjátok?


2010. okt. 16. 17:45
 1/10 A kérdező kommentje:
28 éves lány vagyok
2010. okt. 16. 17:45
 2/10 A kérdező kommentje:
a párommal minden rendben,csak jött egy érzés hogy húúú de élnem kell ezután...értitek?
2010. okt. 16. 17:46
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igazad van. Mindenki meghal egyszer, de ha már meg kell halnunk, úgy haljunk meg, hogy legalább éltünk előtte. Van erre egy szép idézet is: "A legvégén nem az fog számítani, hogy hány év volt az életedben, hanem az, hogy mennyi élet volt az éveidben."
2010. okt. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az,szörnyű.

De keveseknek "adatik" meg így meghalni,manapság sok-sok fiatal ember (persze idősebbek is) balesetben vagy egyéb tragikus gyorsasággal bekövetkező betegségben hal meg.Tehát ugyan van esélyed így végezni,de nem valószínű.

Nem szabadna ilyet látni egyébként egy érzékeny beállítottságú embernek.Én már most rlszomorodtam...:(

2010. okt. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
és már nagyon bánom azt a 3-4 évet amikor depis voltam és nem tudtam örülni semminek! :( ha visszamehetnék,mindent másképp csinálnék
2010. okt. 16. 17:50
 6/10 A kérdező kommentje:

és az a legijesztőbb hogy nem tudsz semmit tenni a tested tönkremenetele ellen!És szenvedsz a fájdlomtól...azok a nénik jaj

nem tudom hogy dolgozzam ezt fel

2010. okt. 16. 17:53
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha belegondolok bizony nagyon is rossz.Próbálunk mindennek megfelelni, és ezt majd akkor biztosan megbánjuk.
2010. okt. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt már hozzátartozóm ilyen helyen, igaz, csak átmenetileg, szinte minden nap bejártam, és igen, eleinte sokkoló, mert a sok leépült, olykor szellemileg sem teljesen tiszta emberek látványa meglepő, emellett ugye a legtöbb ilyen intézmény eléggé lerobbant állapotú is.....de aztán idővel megszoktam, sőt minden ottani tulajdonképpeni ún. szörnyűség mellett, meg van a maga bája egy ilyen intézménynek, és végső soron, tkp. nincs ebben semmi szörnyű, az emberi élet mulandó, és leggyakrabban betegséggel, leépüléssel végződik, szerencsésnek mondhatja magát az, aki úgymond végelgyöngülésben hal meg......ez a természet rendje, csak egy ilyen intézményben mindezt koncentrálva látjuk.....mind1 azért a férjedet ne csald meg ;)
2010. okt. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

nem,nem csalom meg :D

annyira de annyira szeretem ...

2010. okt. 16. 17:59
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szerencsés az az ember, aki méltósággal tud meghalni. Hirtelen, balesetben, szívinfarktusban, embóliában, ...sorolhatnám, de vannak olyan emberek/hozzátartozók, akik csak nagyon lassan épülnek le, egyre gyengébbek, sok-sok olyan egészségügyi problémával kell élniük, amit már nem lehet gyógyítani. A hozzátartozók még dolgoznak, ellátásukról más módon nem tudnak gondoskodni, kénytelenek beadni egy olyan intézménybe, ahol úgy gondolják, hogy megfelelő ellátásban részesülnek, állandó orvosi felügyelet alatt megkönnyítik a hátralévő éveiket.Igen, csak gondolják, mert a mai magyar egészségügy helyzete annyira leépült, hogy örülhetünk, ha ilyen helyzetben egyáltalán találunk megoldást szeretteink biztonságos elhelyezése érdekében. Ha nincs pénz, olyan helyzetbe kerület szerettünk, hogy inkább meghalna, ha tudná, hogy mi történik körülötte. Az elfekvő egy egy olyan intézmény, ahol vegetálnak az embereke, és még csak lehetőségük sincs a méltó halálhoz. Szomorú, ha az ember itt végzi:(
2010. okt. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!